Sākums » Farmācija » Izcili nozares darbinieki LFB kongresā saņem Paracelza balvu
Izcili nozares darbinieki LFB kongresā saņem Paracelza balvu

Izcili nozares darbinieki LFB kongresā saņem Paracelza balvu

11. novembrī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) 12. kongresā apbalvojumus par nozīmīgu ieguldījumu nozarē saņēma vairāki farmācijas nozares darbinieki.

LFB nodibināto apbalvojumu – Paracelza balva – ar moto “cum exima lauda” (“ar īpašu uzslavu”), kas pirmoreizi tika pasniegta 2014.gada 22.novembrī biedrības 20 gadu jubilejas konferencē, šogad saņēma pieci laureāti. Apbalvojums nodibināts kā oficiāla atzinība un pateicība par nozīmīgiem sasniegumiem Latvijas farmācijas attīstībā, ievērojamu atbalstu LFB darbībai un attīstībai, kā arī par izcilu ieguldījumu farmācijas zinātnē un izglītībā. Apbalvojums tiek pasniegts farmācijas speciālistiem, citu darbības jomu pārstāvjiem, fiziskām un juridiskām personām reizi četros gados. Balva nosaukta izcilā viduslaiku alķīmiķa, botāniķa un ārsta Paracelza vārdā. Paracelzs (1493 – 1541) dzimis Šveicē ārsta ģimenē. 1526. gadā viņš kļuva par profesoru Bāzeles universitātē. Viņš bija neparasts cilvēks, apveltīts ar īpašām spējām, lielisks ārsts, radošs meklētājs, brīvdomātājs, ar asu prātu un mēli – drosmīgs un tiešs.

Par mūža ieguldījumu farmaceitu izglītībā un tālākizglītībā, regulāru līdzdalību starptautiskos farmācijas pasākumos, par īpašu atbalstu farmācijas programmu studentu un doktorantu zinātniski pētnieciskajam darbam, par  aktīvu atbalstu un iesaistīšanos Latvijas Farmaceitu biedrības izglītojošu projektu un citu biedrības aktivitāšu realizēšanā Paracelza balvu šogad saņēma Ilze Bārene.

Par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu  Latvijas Farmaceitu biedrības valdē un prezidentes amatā, par LFB – vadošās farmācijas jomas nevalstiskās organizācijas kā farmaceitiskās aprūpes eksperta lomas attīstīšanu un nostiprināšanu, atbilstoša biedrības publiskā tēla izveidošanu un uzturēšanu, par farmaceitu un farmaceita asistentu tālākizglītības programmas izveidošanu un ieviešanu,  par sabiedrību izglītojošu kampaņu veidošanu farmaceitu profesijas prestiža nostiprināšanai, par ieguldījumu farmācijas speciālistu saliedēšanā Paracelza balvu saņēma Kitija Blumfelde.

Par mūža ieguldījumu farmācijā, par ilgstošu Kamēlijas aptiekas (iepriekš – Galvenās aptieku pārvaldes 4. aptiekas) vadīšanu, aptiekas vizuālā tēla izveidošanu un  farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu augsta līmeņa uzturēšanu, par ilggadēju darbu farmācijas speciālistu arodbiedrības vadītājas amatā, par aktīvu farmācijas speciālistu interešu aizstāvēšanu aptieku privatizācijas laikā atjaunotās Latvijas Republikas sākuma periodā Paracelza balvu saņēma Rasa Dārziņa.

Par mūža ieguldījumu farmaceitu izglītībā un farmācijas studiju programmas izveidošanu Latvijas Universitātē, par nozīmīgu zinātnisku darbu, par aktīvu atbalstu un iesaistīšanos Latvijas Farmaceitu biedrības izglītojošo projektu un citu biedrības aktivitāšu realizēšanā Paracelza balvu saņēma Ruta Muceniece.

Augstu vērtējot uzņēmuma straujo attīstību, par nozīmīgo atbalstu Latvijas Farmaceitu biedrības projektiem, kas vērsti uz farmācijas speciālistu profesionālo izaugsmi un viņu lomas nostiprināšanu veselības aprūpē un starptautisku sadarbību, LFB Paracelza balvu šogad piešķīra uzņēmumam SIA “Briz”.

Apbalvojums sastāv no balvas un Atzinības raksta. Balvas dizaina autors ir metālmākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras vadītājs Arvīds Endziņš. Balva ir oriģināldarbs, kas simbolizē izcilību, piepildītu mūžu un nesavtīgu devumu sabiedrībai.

 

Elīna Badune

E. Badunes foto.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.