Sākums » Farmācija » Izdots rīkojums par zāļu eksporta un izvešanas ierobežošanu
Izdots rīkojums par zāļu eksporta un izvešanas ierobežošanu

Izdots rīkojums par zāļu eksporta un izvešanas ierobežošanu

Veselības ministre Ilze Viņķele 2. aprīlī ir izdevusi rīkojumu Nr. 68, kas stājas spēkā 2020. gada 3. aprīlī, par zāļu eksporta un izvešanas ierobežošanu.

Kā ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA) rīkojums izdots, ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, lai aizsargātu Latvijas pacientu dzīvības un veselības intereses Covid-19 infekcijas izplatības laikā, kā arī mazinātu risku, ka piegāžu traucējumu dēļ Latvijas pacientiem nebūs pieejamas dzīvībai un veselībai nepieciešamās zāles. Tas gan neskars valstu savstarpējos palīdzības lūgumus gadījumos, kas tiek individuāli izvērtēti.

Ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas Covid-19 ārstēšanai un veicot kopējo Latvijas zāļu pieejamības riska analīzi, ZVA, pildot Rīkojumā Nr. 68 noteikto pienākumu, izveido un publicē sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm.

Saraksts ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām, Latvijas tirgum paredzētajām zālēm pēc to starptautiskā nepatentētā nosaukuma, kuras aizliegts eksportēt uz trešajām valstīm un izvest uz Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, ir pieejams – šeit  (šis saraksts ir pastāvīgi pieejams arī tīmekļa vietnes sadaļā “Zāļu piegādes pārtraukumi un izvešanas ierobežojumi”). Latvijas tirgum paredzētas zāles ir Latvijas Republikā reģistrētās un Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās zāles (nacionālajā procedūrā, savstarpējās atzīšanas procedūrā, decentralizētajā vai centralizētajā reģistrācijas procedūrā reģistrētas), t.sk. zāles citas valsts tirgum paredzētajos iepakojumos, kuras reģistrācijas apliecības īpašnieks ir paredzējis Latvijas tirgum, kā arī nereģistrētās zāles, par kurām ir saņemta Zaļu valsts aģentūras izsniegta izplatīšanas atļauja.

Kontroli par šī ierobežojuma izpildi veiks Veselības inspekcija sadarbībā ar ZVA.

Rīkojuma teksts pieejams oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” – šeit.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.