Sākums » Farmācija » Iznākusi Ingas Sīles grāmata “Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām”
Iznākusi Ingas Sīles grāmata “Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām”

Iznākusi Ingas Sīles grāmata “Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām”

21. jūnijā notika Rīgas Stradiņa universitātes Lietišķās farmācijas katedras asociētas profesores, farmācijas doktores Ingas Sīles grāmatas “Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām” atklāšanas svētki.

Grāmata ir daudzu gadu darba rezultāts, jo tajā iekļautas idejas un zināšanas no autores disertācijas darba par tautas ticējumos minētu ārstniecības augu lietošanu, bet grāmatā var atrast arī praktisku informāciju par drogu lietošanu.

Grāmatu izdevis apgāds Pūce.

Kā portālam farmacija-mic.lv norāda Inga Sīle, grāmata “Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām” iederas farmācijas speciālistu grāmatplauktā: “Tā apvieno gan mūsu senču augu lietošanas tradīcijas veselības uzlabošanai un slimību ārstēšanai, kā arī mūsdienās Eiropas Savienības augu monogrāfijās pieejamo lietojumu, kam ir zinātnisks pamatojums. Grāmatā līdzās klasiskajai informācijai – auga attēlam, nosaukumam, ķīmiskajam sastāvam, farmakoloģiskajai iedarbībai atrodama vērtīga sadaļa par katra auga zinātniski pamatotu lietojumu receptēs, kas viegli pagatavojamas mājas apstākļos, tāpēc lielākoties aprakstīta ūdens izvilkumu – uzlējuma, novārījuma, macerāta, kā arī tinktūras vai eļļas izvilkumu pagatavošana. Domāju, ka grāmata labi derēs gan speciālistiem – farmaceitiem un farmaceita asistentiem -, gan citiem interesentiem par ārstniecības augiem.”

Meklējiet grāmatveikalos!

Inga Sīle ar ilggadējo RSU Farmācijas fakultātes dekāni, ārstniecības augu zinātāju Viju Eniņu. Foto: Miks Šķēle

Foto: Miks Šķēle

Viens komentārs

  1. Tik skaists notikums! Prieks

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*