Sākums » Jaunākie raksti » Izstrādās priekšlikumus veselības aprūpes nozares finansēšanas modelim
Izstrādās priekšlikumus veselības aprūpes nozares finansēšanas modelim

Izstrādās priekšlikumus veselības aprūpes nozares finansēšanas modelim

Lai sagatavotu priekšlikumus veselības aprūpes nozares finansēšanas modelim, Veselības ministrija veidos darba grupu kopā ar darba devējiem un nozares ekspertiem, par to ceturtdien, 16.martā, vienojās Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (darba devēju pusē) dalībnieki un Veselības ministrijas pārstāvji.

“Modelim ir jābūt ilgtspējīgam, stabilam, sistēmiskam un prognozējamam, turklāt tādam, kas garantē sasniegt izcilību veselības aprūpē,” pauž veselības ministre Līga Meņģelsone.

“Mums ir jāatrod optimālākais veids, kā mēs finansējam veselības aprūpi. Viens no variantiem ir palielināt finansējumu, kas veselības aprūpei tiek novirzīts no valsts sociālās apdrošināšanās obligātajām iemaksām. Pašlaik tas ir 1%. Vēl viena izvēle varētu būt Igaunijas valsts veselības apdrošināšanas fonda scenārijs. Tāpēc veidosim ekspertu un speciālistu darba grupu, lai izvērtētu labāko, Latvijas sistēmai atbilstošāko veselības aprūpes finansēšanas modeli.”

NTSP ir nacionālā līmeņa trīspusējā sociālā dialoga institūcija, kurā kā sociālie partneri darbojas valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) deleģētie pārstāvji. NTSP darbojas desmit apakšpadomes, viena no kurām ir veselības aprūpes nozares jautājumos. Darba devēju intereses NTSP pārstāv LDDK.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*