Sākums » Interesanti » Izstrādāta viedtālrunī lietojama medicīnas terminu vārdnīca
Izstrādāta viedtālrunī lietojama medicīnas terminu vārdnīca

Izstrādāta viedtālrunī lietojama medicīnas terminu vārdnīca

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Ventspils Augstskola ir izstrādājušas medicīnas terminu vārdnīcu bezmaksas lejupielādējamas viedtālruņa lietotnes formātā. Vārdnīca ir domāta gan ārvalstu studentiem, kuri Latvijā studē medicīnu un zobārstniecību, gan jau praktizējošiem veselības aprūpes speciālistiem, kā arī tulkiem. To var izmantot arī ceļotāji no Latvijas, kuriem ārzemēs jāizskaidro angliski runājošam ārstam savas veselības problēmas, kā arī pacienti no ārvalstīm, kuriem jākomunicē ar mediķiem Latvijā.

RSU veselības aprūpes jomā studē vairāk nekā 2500 ārvalstu studentu. Studiju process ietver mācības un praksi dažādās Latvijas ārstniecības iestādēs, tostarp komunikāciju ar pacientiem, kuri ne vienmēr spēj izskaidrot savu slimības vēsturi vai citu medicīniska rakstura informāciju angļu valodā, savukārt ārvalstu studentiem var būt grūtības komunicēt ar pacientiem latviski. Šādos gadījumos talkā nāk medicīnas terminu vārdnīcas mobilā lietotne viedtālrunī, kurā ierakstot ar medicīnu saistītu vārdu, terminu vai teikumu angļu valodā, parādās tulkojums latviski, un arī otrādi.

“Medicīnas jomas tekstu tulkošana ir viens no sarežģītākajiem tulkojumu veidiem, jo ir labi jāprot ne tikai avotvaloda un mērķvaloda, bet arī labi jāorientējas medicīnas terminoloģijā,” uzsver RSU docente Inga Kaija, kura ir viena no medicīnas terminu angļu-latviešu-angļu tulkojošās un sarunvārdnīcas veidotājām.

Viedtālruņa lietotne kā instruments tika izvēlēta, lai atvieglotu studentiem vārdnīcas izmantošanu, jo uz vietas medicīnas iestādē ne vienmēr ir ērti lietot datoru vai grāmatu. Aplikācijā ir iekļauti vārdu un frāžu audioieraksti latviešu valodā, kā arī izglītojošas spēles medicīnas terminu apguvei latviešu vai angļu valodās.

Kopumā medicīnas terminu vārdnīcā iekļauti aptuveni 3800 vārdi, frāzes vai izteikumi. Lejupielādējamās aplikācijas nosaukums ir EN-LV-EN Medical Dictionary, un tā ir pieejama viedtālruņiem ar Android un iOS operētājsistēmām.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.