Sākums » Farmācija » “Janssen” Covid-19 vakcīnu pārdēvē par “Jcovden”
“Janssen” Covid-19 vakcīnu pārdēvē par “Jcovden”

“Janssen” Covid-19 vakcīnu pārdēvē par “Jcovden”

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka Janssen izstrādātajai Covid-19 vakcīnai ir apstiprināts jauns nosaukums “JCOVDEN suspensija injekcijām”. Iepriekšējais šīs vakcīnas nosaukums bija “COVID-19 Vaccine Janssen”.

Vakcīnas nosaukuma maiņa ir ražotāja iniciatīva. Uzņēmums Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA) iesniedza pieteikumu par vakcīnas nosaukuma maiņu. Savukārt EZA šo pieteikumu izvērtēja un pieņēma apstiprinošu lēmumu.

Līdz ar to mainījies ir tikai vakcīnas nosaukums nevis vakcīnas sastāvs, uzsver ZVA.

Aktuālā informācija par visām Latvijā reģistrētām vakcīnām pret Covid-19, tai skaitā to lietošanas instrukcijas un zāļu apraksti latviešu valodā, ir pieejama Zāļu reģistrā.

ZVA atgādina, ka, lai iedzīvotāji varētu iegūt uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par Covid-19 vakcīnām, aģentūra tīmekļvietnes sadaļā “Covid-19 ziņas” regulāri aktualizē un publicē jaunāko informāciju par vakcīnām, to reģistrēšanu, drošuma uzraudzību un blakusparādībām, tai skaitā faktus par vakcīnām.

Pilnīga informācija arī par visām Covid-19 vakcīnu iespējamām blakusparādībām arī ikvienam ir pieejama vakcīnu lietošanas instrukcijās, kuras ir publicētas Zāļu reģistrā.

Savukārt informācija par vakcinācijas norisi Latvijā ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnes sadaļā “Vakcīnas pret Covid-19″.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*