Sākums » Farmācija » Janvārī zāļu patēriņš par 3% lielāks nekā decembrī
Janvārī zāļu patēriņš par 3% lielāks nekā decembrī

Janvārī zāļu patēriņš par 3% lielāks nekā decembrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2020. gada janvārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,38 miljonus zāļu iepakojumu par 37,28 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 2,98% vairāk nekā pagājušā gada decembrī un par 7,19% vairāk nekā 2019. gada janvārī. Vispārēja tipa aptiekām janvārī tika pārdoti 3,89 miljoni zāļu iepakojumu 31,15 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 507 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 245 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 13,56 miljoniem eiro, kas ir par 10,46% vairāk nekā pagājušā gada decembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu janvārī bija  8,51 eiro, savukārt mediānas cena – 4,98 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 4,87 eiro, nereģistrētām zālēm 13,40 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji janvārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 122 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 27 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu, izejvielu cenu, loģistikas izmaksu paaugstināšanos, kā arī darbaspēka izmaksu palielināšanos.

Dati apkopoti no 86 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.