Sākums » Jaunākie raksti » Jaunais Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs vēlas palielināt maksas pakalpojumu klāstu
Jaunais Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs vēlas palielināt maksas pakalpojumu klāstu

Jaunais Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs vēlas palielināt maksas pakalpojumu klāstu

Lai attīstītu Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, tās valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš vēlas palielināt arī slimnīcas sniegto maksas pakalpojumu klāstu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Tā Muciņš paudis Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs norādījis, ka 42% no Latvijas veselības aprūpes tirgus ir privātais sektors, un viņš vēlas noskaidrot, vai ir iespējams palielināt privāto veselības pakalpojumu klāstu, tādējādi slimnīcai arī nopelnot.

Muciņš atklājis, ka slimnīcā pieaugot sniegto publisko pakalpojumu skaitam, mazinās sniegto privāto pakalpojumu skaits, tomēr cilvēku pirktspēja ir augusi un Stradiņa slimnīca ir gatava piedāvāt vairāk maksas pakalpojumu.

“Pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem ir lielāks, nekā spēja tos sniegt,” uzsvēris Muciņš un norādījis, ka maksas pakalpojumu klāsta palielināšana ir tikai viens no aspektiem, ar ko papildināt ieņēmumus.

“Neplānojam, ka tas būs būtiskākais ieņēmumu avots, bet mums ir iespējas šo pakalpojumu klāstu palielināt,” skaidrojis valdes priekšsēdētājs.

Muciņš atklājis, ka Stradiņa slimnīca aizvien strādā ar zaudējumiem, tomēr jaunā valde plāno tos mazināt.

Valde un slimnīcas padome vēlas palielināt atalgojumu personālam, risināt infrastruktūras, medicīnas un informācijas tehnoloģiju uzturēšanas un attīstības jautājumus.

Muciņš norādījis, ka valde vēlas uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanu, kā arī vēlas īstenot pētniecisko darbību un medicīnas izglītības programmas.

Kas attiecas uz slimnīcas pieejamību, tad Muciņš atklājis, ka pastāv vēlme uzlabot strādājošo vecuma struktūru, kā arī uzlabot māsu skaita proporciju un palielināt ambulatoro konsultāciju skaitu. Vienlaikus valde vēlas samazināt mirstības rādītājus, medicīnisko komplikāciju rādītājus un virsstundu skaitu personālam.

Kopumā jaunā valde tieksies sasniegt modernu vidi personālam un pacientiem, kā arī nodrošināt modernu ārstēšanu.

Uz deputātu jautājumu, kāds ir plānotais sadarbības modelis starp padomi un valdi, Stradiņa slimnīcas padomes pārstāvis Reinis Ceplis skaidrojis, ka padomes darbs notiks formālā un neformālā veidā, proti, būs formālās sēdes pēc grafika un nepieciešamības, savukārt, lai tās notiktu, padome strādās arī ārpus tām.

Sēdē Ceplis arī norādījis, ka padomei vēl nav padomes priekšsēdētāja, tomēr to ievēlēs 3.martā, kad notiks pirmā padomes sēde.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Skride sēdes noslēgumā minējis, ka ar Stradiņa slimnīcas pārstāvjiem vēlas tikties vēlreiz rudenī un apspriest padarīto, kā arī uzsvēris, ka vēlēsies, lai sēdē piedalās visi trīs padomes locekļi, ne tikai Ceplis.

Kā ziņots, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja amatā stājies kādreizējais Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Muciņš.

Par slimnīcas padomes locekļiem izvēlēti Renalds Jurkevičs, Juris Lapše un Ceplis.

Lapše ir ekonomikas maģistrs, kurš kopš 2002.gada darbojies vienā no pasaules lielākajām starptautiskajām revīzijas un konsultāciju firmām – “PricewaterhouseCoopers”. Ceplis ir biznesa vadības maģistrs, VAS “Latvijas Dzelzceļš” padomes loceklis, auditorfirmas “Baker Tilly Baltics” padomes priekšsēdētājs, veselības nozarē strādājošo ģimenes uzņēmumu “Ģimenes veselības centrs “Stārķa ligzda”” un “Good Health” vadītājs un īpašnieks, bijis atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “L&T” vadītājs. Jurkevičs ir Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*