Sākums » Interesanti » Jaunajā “Materia Medica” numurā – par klīnisko farmāciju, polifarmāciju un gripu
Jaunajā “Materia Medica” numurā – par klīnisko farmāciju, polifarmāciju un gripu

Jaunajā “Materia Medica” numurā – par klīnisko farmāciju, polifarmāciju un gripu

Februāra nogalē pie lasītājiem devās jau otrais žurnāla “Materia Medica” jaunā formāta izdevums. Ieviešot arī jaunu tradīciju – viesredaktora virsuzraudzību katram žurnāla numuram, šī mēneša izdevuma tapšanu esam uzticējuši farmaceitei, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes docētājai Ph.D. Elitai Poplavskai. Žurnālā lasiet arī Elitas un viņas kolēģes Ievas Salmanes-Kuļikovskas Tālākmācības testiem sagatavoto rakstu “Polifarmācijas problēmas – pārskats un iespējamie risinājumi”.

Kā apvienot cigun vingrošanu, uzturzinātni un farmāciju, lasiet intervijā ar farmaceiti un uzturspeciālisti Diānu Jakuboviču. Interesantas pārdomas intervijā paudušas arī RSU profesionālās klīniskās farmācijas programmas pirmās absolventes, kuras stāsta arī par darba pieredzi Igaunijā.

Medicīnas sadaļā lasiet par gripu, kas šogad pārspējusi pētniekus, probiotiku dažādību, niezes cēloņiem un to novēršanu, kā arī dabas līdzekļiem saaukstēšanās profilaksei un ārstēšanai. Farmakognozijas lappusēs šoreiz rakstām par citzemju ķimeni – kuminu.

Mazu gabaliņu Ekvadoras žurnāla lappusēs ienesis Zanes Eniņas sagatavotais raksts, bet par Veselības ministrijas mērķiem un uzdevumiem Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē stāsta ministrijas Farmācijas departamenta direktors Jānis Zvejnieks.

Lasiet arī, ko par aptiekām un zālēm runā sociālā tīkla Twitter lietotāji internetā, un piedalieties konkursos!

Arī 2015. gadā katrā Latvijas aptiekā viens žurnāla ekspemplārs nonāks bez maksas. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru e-pastā mic@mic.lv vai pa tālruni 67821245. Gaidīsim arī atsauksmes par žurnāla jauno formātu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.