Sākums » Farmācija » Jaunajā “Materia Medica” – par farmaceitu darbu Covid-19 ēnā un vakcīnas meklējumiem
Jaunajā “Materia Medica” – par farmaceitu darbu Covid-19 ēnā un vakcīnas meklējumiem

Jaunajā “Materia Medica” – par farmaceitu darbu Covid-19 ēnā un vakcīnas meklējumiem

Ceram, ka jūnija nogalē savus lasītājus sasniedza jaunais žurnāls “Materia Medica” numurs. Šajā izdevumā piedāvājam izpētīt infografiku par mirstību pasaulē vien dienā slimību un traumu dēļ. Kā jau farmaceiti un ārsti nojauš, visvairāk dzīvibu ik dienas paņem kardiovaskulārās slimības, izraisot 48 742 nāves gadījumus dienā, otrajā vietā aiz sevis atstājot vēzi, kas katru dienu pasaulē laupa uz pusi mazāk dzīvību.

Rubrikā “Aktualitāte” – Latvijas Farmaceitu biedrības prezidentes Daces Ķikutes atskats uz nozari ārkārtas situācijā. Ar šo tēmu saistīts arī klīniskās farmaceites Ineses Sviestiņas raksts par COVID-19 vakcīnas meklējumiem.

Medicīnas lappusēs šoreiz piedāvājam materiālus par urīnceļu infekcijām, protonu sūkņa inhibitoriem, aktīniskajām keratozēm, pirmās izvēles avārijas kontracepciju un vitamīnu lietošanu grūtniecības laikā. Plašu apskatu par insulīna sūkņiem no to radīšanas brīža līdz mūsdienām piedāvā farmaceite Alīna Kriviņa.

Vēl lasiet par digitālajām tehnoloģijām, kas aizvien vairāk ietekmēs veselības aprūpes nākotni, par farmāciju Vācijā un jaunumiem Latvijas normatīvajos aktos. Sadaļā “Kolēģi sporto” – kā vienmēr aizraujoša Aigara Eniņa intervija ar kādu sportisku kolēģi. Šoreiz tā ir farmaceite Liāna Aldiņa.

Tāpat žurnālā atradīsit nozares jaunumus un LFB aktualitātes, aptieku ziņas un citu darbam noderīgu informāciju.

Arī šogad viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāk ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

www.farmacija-mic.lv

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.