Sākums » Farmācija » Jaunajā “Materia Medica” – par SNN rakstīšanu receptēs un slimnīcu aptieku farmaceitu jautājumiem
Jaunajā “Materia Medica” – par SNN rakstīšanu receptēs un slimnīcu aptieku farmaceitu jautājumiem

Jaunajā “Materia Medica” – par SNN rakstīšanu receptēs un slimnīcu aptieku farmaceitu jautājumiem

Janvāra nogalē iznācis 2020. gada pirmais žurnāla “Materia Medica” numurs.

Šajā žurnāla numurā lasiet par galvenajām nozares aktualitātēm, kurās šobrīd ļoti aktīvi iesaistās arī Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) – slimnīcu aptieku farmaceitu atalgojums, zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma (SNN) rakstīšana receptēs un citiem būtiskiem jaunumiem.

Šomēnes piedāvājam interviju ar 2019. gada LFB gada farmaceiti Anitu Pozņaku. Kā raksta žurnāla redaktore Olita zariņa, iepazīstoties ar Anitas vadīto “Saules aptieku”, atmiņā uzaususi nesena vēsture – padomju laikā aptieku bija krietni mazāk, bet tās bija lielas, pamatīgas, ar nopietnu zāļu gatavošanu un desmitiem darbinieku, taču pēc privatizācijas to kļuva arvien vairāk, bet telpas un kolektīvs saruka. ““Saules aptieka” ar 35 darbinieku kolektīvu, pakalpojumu klāstu un vairāku simtu kvadrātmetru telpām liek atcerēties tos laikus, kad aptiekas bija lielākas un zāle zaļāka. Varbūt nākotnē vēl veidosies tik pamatīgas aptiekas, kurās klienta vajadzības tiks lasītas no acīm. Katrā ziņā aptiekas stāsts var kalpot par iedvesmu labai praksei,” uzskata O. Zariņa.

Šajā numurā vēl viena interesanta intervija nu jau tradicionālajā rubrikā “Kolēģi sporto”, kur Aigars Eniņš sarunājas ar sportiskiem farmaceitiem. Šoreiz ar Dināru Gedzjuni par pūķa laivas airēšanu.

Medicīnas lappusēs lasiet par imunizācijas balstu – atmiņšūnām, kā arī par rinovīrusu un citiem saaukstēšanās izraisītājiem. Farmakognozijas sadaļā piedāvājam pētījumus par dzērvenēm, bet farmakoekonomikas materiālos izvēršam skaidrojumu par to, kā panākt labāko ārstēšanas iznākumu ar ierobežotu budžetu.

Šogad piedāvajam iespēju ieskatīties vēstures lappusēs un uzzināt nedaudz vairāk par Viktorijas laikmeta aptiekām Lielbritānijā un to, kāds bija farmaceita darbs tolaik. Katrā žurnāla numurā piedāvāsim vienu materiālu no šīs stāstu sērijas.

Vēl lasiet par jautājumiem, kas skar zāļu gatavošanu aptiekās, par SNN rakstīšanu receptēs, dzīvnieku izmantošanu zinātnē un zāļu reģistra jaunumiem.

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad ik mēnesi piedāvāsim risināt krustvārdu mīklu, uzzināt, ko par aptiekām, farmaceitiem, ārstiem un zālēm saka sociālā tīkla Twitter lietotāji, un lasīt LFB jaunumus.

Arī šogad viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāk ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.