Sākums » Interesanti » Jaunajā žurnālā “Materia Medica” – vai farmaceits ir tikai pārdevējs, kā Covid-19 ietekmējis vēža statistiku un ko darīt ar pēcdzemdību depresiju
Jaunajā žurnālā “Materia Medica” – vai farmaceits ir tikai pārdevējs, kā Covid-19 ietekmējis vēža statistiku un ko darīt ar pēcdzemdību depresiju

Jaunajā žurnālā “Materia Medica” – vai farmaceits ir tikai pārdevējs, kā Covid-19 ietekmējis vēža statistiku un ko darīt ar pēcdzemdību depresiju

Vasaras noslēgumā farmaceitu rokās nododam žurnāla “Materia Medica” apvienoto jūlija un augusta numuru. Tajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidente Dace Ķikute stāsta par biedrības paveiktajiem darbiem kopš šī gada maija, bet bijušais LFB prezidents Aigars Eniņš dalās ar Lietuvas farmaceitu dienās gūto pieredzi.

Sadaļā “Aktualitāte” – skaudrā farmaceita realitāte ikdienas darbā aptiekā un nozares problēmas farmaceita Jāņa Osīša acīm – raksts “Farmaceiti ir tikai pārdevēji?” ir atklāts vēstījums par sasāpējušām lietām, kuras būtu jāturpina risināt visām nozarē iesaistītajām pusēm.

Medicīnas lappusēs – zāles pret sēnīšinfekcijām, hormonālās kontracepcijas izraisītas garastāvokļa svārstības, pēcdzemdību depresija un ko ar to darīt. Tāpat piedāvājam arī risināt tālākmācības testu un iegūt tālākizglītības punktus sev ērtā laikā un vietā.

Arīš šajā numurā turpinām iepazīstināt ar sportiskiem kolēģiem, kas nebeidz pārsteigt; šoreiz tā ir farmaceite Linda Kreitūze, kas aizrāvusies ar motobraukšanu.

Aicinām lasītājus arī pievērst uzmanību Covid-19 aktualitātēm un piedāvājam pētījumu par Covid pandēmijas saikni ar vēža diagnostiku.

Zāļu jomā apskatām monoamīnoksidāzes inhibitorus, bet starptautiskas vēsmas žurnāla lappusēs ienes Svetlanas Burajas atskats uz Eiropas onkoloģisko farmaceitu tikšanos un tajā gūtajām atziņām. Kā arī – vēl daudz citas noderīgas informācijas un interesantu stāstu par aptiekām un farmaceitiem.

Vaļasbrīžiem, kā vienmēr, – krustvārdu mīklas konkurss un Twitter ziņas par farmāciju un farmaceitiem.

Arī 2022. gadā viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāk ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai ir radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

Aizraujošu lasīšanu un izziņas prieku!

Dalieties ar mums savās pārdomās par to, kas jums šajā žurnāla numurā šķita vērtīgs un noderīgs!

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*