Sākums » Aktuāli » Jaunas izmaiņas no jaunā gada skars visus aptiekās strādājošos farmaceitus
Jaunas izmaiņas no jaunā gada skars visus aptiekās strādājošos farmaceitus

Jaunas izmaiņas no jaunā gada skars visus aptiekās strādājošos farmaceitus

No 2023. gada 1. janvāra spēkā stāsies izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz, ka elektronisko pakalpojumu sniegšana, tostarp pieslēgšanās E-veselības sistēmai un E-recepšu apkalpošana, varēs notikt tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem – eID karti (personas apliecību) un eParaksts vai eParaksts mobile.

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) kopš septembra vairākkārt lūgusi skaidrojumus gan Veselības ministrijai, gan tās Farmācijas departamentam, gan Nacionālajam veselības dienestam par to, vai un kā šīs izmaiņas normatīvajos aktos varētu ietekmēt recepšu apkalpošanu un darbu ar aptiekās izmantotajām starpniekprogrammām un kases sitēmām. Šis jautājums bijis iekļauts arī darba kārtībā vairākās LFB valdes sēdēs.

Decembra sākumā LFB vienā no savām tālākizglītības konferencēm aptaujāja farmaceitus un farmaceita asistentus, lai noskaidrotu, cik informēti ir farmācijas speciālisti par gaidāmajām izmaiņām, un secināja, ka aptuveni trešā daļa farmācijas speciālistu šo informāciju bija ieguvuši no darba devēja, bet vēl trešā daļa līdz konferencei nebija informēta par gaidāmajām izmaņām.

14. decembrī LFb ir saņēmusi atbildes vēstuli no Nacionālā veselības dienesta, ar kuru iespējams iepazīties šeit: https://tinyurl.com/ynceyuht

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Tiek virzīti noteikumu grozījumi, lai pieslēgšanās ar ID karti un e paraksta PIN sāktos tikai no 2023.gada 1.maija.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*