Sākums » Farmācija » Jauns pētījums apliecina D vitamīna ietekmi uz saaukstēšanās slimībām
Jauns pētījums apliecina D vitamīna ietekmi uz saaukstēšanās slimībām

Jauns pētījums apliecina D vitamīna ietekmi uz saaukstēšanās slimībām

Lielbritānijā veikts Nacionālā veselības dienesta atbalstīts pētījums apliecina, ka, lietojot D vitamīnu regulārās un pietiekamās devās, var samazināt elpceļu slimību risku pat par 50%. Pētījumā, kas publicēts laikrakstā British Medical Journal, piedalījušies gandrīz 11 000 cilvēku no visas pasaules. Tika pētīta D vitamīna ietekme uz tādām elpceļu slimībām kā bronhīts, pneimonija, vidusauss iekaisums un saaukstēšanās. Pētījuma rezultāti liecina, ka cilvēkiem, kam konstatēts D vitamīna deficīts, regulāra vitamīna D uzņemšana samazina saslimšanas risku pat par 50%. Savukārt jau akūtu elpceļu infekciju slimību gadījumā regulāra un pietiekama D vitamīna uzņemšana samazina slimnieku skaitu par 12%.

Pētījuma vadītājs profesors Adrians Martinevs (Adrian Martineau) norādījis, ka šis grandiozais pētījums novedis pie pirmajiem pilnīgi drošajiem pierādījumiem, ka D vitamīns tiešām pasargā no elpceļu infekcijām.

D vitamīnu dabiskā veidā cilvēki uzņem no saules gaismas. Lai arī dažādi ēdieni satur D vitamīnu (piemēram, treknas zivis), ir grūti nodrošināt regulāru un pietiekamu D vitamīna devu visu cauru gadu. D vitamīna galvenā funkcija ir nodrošināt kalcija un fosfora uzsūkšanos organismā, veicinot veselīgu kaulu augšanu un attīstību. Jau iepriekš novērots, ka elpceļu  slimības biežāk sastopamas rudenī un ziemā – tieši tad, kad samazinās iespēja uzņemt D vitamīnu dabiskā veidā no saules stariem. Saskaņā ar pētījumu, tiek uzskatīts, ka D vitamīns palielina antibakteriālo peptīdu līmeni plaušās, tādējādi samazinot elpceļu slimību risku.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.