Sākums » Farmācija » Jēkabpils novada pašvaldība izsolē par 11 800 eiro pārdevusi Zasas aptieku
Jēkabpils novada pašvaldība izsolē par 11 800 eiro pārdevusi Zasas aptieku

Jēkabpils novada pašvaldība izsolē par 11 800 eiro pārdevusi Zasas aptieku

Jēkabpils novada pašvaldība izsolē par 11 800 eiro pārdevusi tai piederošo kapitālsabiedrību “Zasas aptieka”, ziņo informācijas aģentūra LETA. Turpmāk Zasas aptieka būs SIA “ForteMed” īpašums.

Kopš 2022. gada 28. jūlija tika rīkotas divas SIA “Zasas aptieka” kapitāla daļu pārdošanas izsoles, uz kurām neviens nepieteicās. Izsludinot atkārtotu otro izsoli 19. decembrī, kapitāla daļas pieteicās pirkt SIA “ForteMed”, kas bija vienīgais pretendents, iegūstot tiesības pirkt pašvaldībai piederošās 5865 kapitāla daļas par to izsoles sākotnējo vērtību – 11 800 eiro.

“Pašvaldība apzinās un izprot Zasas un apkārtējās teritorijas iedzīvotāju nepieciešamību pēc aptiekas tuvāk dzīvesvietai, kas tika uzsvērts arī vadības tikšanās reizē ar pagasta iedzīvotājiem. Nu ir izdevies atrast jaunu aptiekas īpašnieku, kas varēs sniegt šo pakalpojumu. Līdzīga pieredze 2021. gadā bija Rubenes aptiekai, kas tagad veiksmīgi darbojas un ir SIA “Kirsh Legal Solutions” pārziņā,” informēja pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers.

Ņemot vērā normatīvajos aktos noteikto, Jēkabpils novada pašvaldībai līdz 2022. gada 1. jūnijam bija jāpārvērtē tās tiešā līdzdalība kapitālsabiedrībā. Darba grupai izvērtējot SIA “Zasas aptieka” sniegto pakalpojumu – farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos, tika secināts, ka kapitālsabiedrībā līdzdalība nav jāsaglabā, jo sniegtie pakalpojumi neatbilst likumā “Par pašvaldībām” noteiktajām pašvaldības funkcijām. Vērā tika ņemti arī Konkurences padomes ieteikumi, lai izvairītos no tirgus kropļošanas, un grūtības ar kadru piesaisti ilgtermiņā. Līdz ar to Jēkabpils novada dome pieņēma lēmumu nesaglabāt līdzdalību kapitālsabiedrībā, to atsavinot.

Jēkabpils novada dome 2022. gada 21. decembrī apstiprināja izsoles rezultātus un SIA “ForteMed” kā izsoles uzvarētāju un kapitāla daļu 100% pircēju.

SIA “ForteMed” reģistrēta 2021. gadā, tās īpašnieki ir Sergejs Šapovalovs un Vjačeslavs Dubovskis, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 9000 eiro, bet citu ziņu par darbību nav, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Interesanta ziņa, jo unikāls gadījums. Un kurš atbildīgs, ka likums ”Par pašvaldībām” neiet kopā ar ”Farmācijas likumu”?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*