Sākums » Farmācija » Jūlijā palielinājies zāļu patēriņš
Jūlijā palielinājies zāļu patēriņš

Jūlijā palielinājies zāļu patēriņš

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada jūlijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,64 miljonus zāļu iepakojumu par 39,36 miljoniem eiro ar PVN. Naudas izteiksmē tas ir par 5,29% vairāk nekā šī gada jūnijā un par 26,22% vairāk nekā 2018. gada jūlijā. Vispārēja tipa aptiekām jūlijā tika pārdoti 3,28 miljoni zāļu iepakojumu 30,21 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 487 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 237 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 14,43 miljoniem eiro, kas ir par 22% vairāk nekā šī gada jūnijā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu jūlijā bija 10,54 eiro, savukārt mediānas cena – 5,58 eiro ar PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,50 eiro, nereģistrētām zālēm 14,49 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji jūlijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 75 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 79 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu un serializācijas izdevumus.

Dati apkopoti no 87 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.