Sākums » Jaunākie raksti » Kā rīkoties darba devējam jauno COVID-19 ierobežojumu un ārkārtējās situācijas laikā
Kā rīkoties darba devējam jauno COVID-19 ierobežojumu un ārkārtējās situācijas laikā

Kā rīkoties darba devējam jauno COVID-19 ierobežojumu un ārkārtējās situācijas laikā

2021. gada 28.septembrī Ministru kabinets pieņēma jaunus Ministru kabineta noteikumus Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas nosaka virkni epidemioloģiskās drošības pasākumu, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību. Šie noteikumi aizstāj Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumus Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Savukārt 2021. gada 8. oktobrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas paredz visā valsts teritorijā izsludināt ārkārtējo situāciju no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim. Vienlaikus šis rīkojums paredz, ka ārkārtējās situācijas laikā ir piemērojami vairāki normatīvie akti Covid-19 infekcijas izplatības un seku pārvarēšanas jomā.

Rīkojums noteic īpašu regulējumu attiecībā uz personu nodarbinātību, kas tieši ietekmēs gan darba devēju, gan darbinieku (amatpersonu) tiesības un pienākumus, laika posmā no šī gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim, proti, visu ārkārtējās situācijas laiku.

Valsts darba inspekcija ir sagatavojusi informāciju par to, kā rīkoties darba devējam jauno COVID-19 ierobežojumu un ārkārtējās situācijas laikā.

Sagatavotais materiāls attiecas uz to, kā organizēt attālināto darbu un darbu klātienē, sniedz informāciju par vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību, testēšanas iespējamību, arī skaidrojumu par pārejas posmu attiecībā uz vakcinācija, pārslimošanu vai testu, kā arī par darba devēja rīcības iespējām un citiem jautājumiem un tiesiskajām sekām.

Ar Valsts darba inspekcijas sagatavoto materiālu var iepazīties šeit: https://www.vdi.gov.lv/lv/jaunums/ka-rikoties-darba-devejam-jauno-covid-19-ierobezojumu-un-arkartejas-situacijas-laika?fbclid=IwAR341-0mLU9FFV9TKARDEmUpz3T_TENZ8B7bIplqV7GQHNPEsrHFrUgojkg

www.farmacija-mic.lv

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.