Sākums » Farmācija » Kad ar acu mitrināšanu vien nepietiek*
Kad ar acu mitrināšanu vien nepietiek*

Kad ar acu mitrināšanu vien nepietiek*

Sausās acs sindroms ir samērā jauna slimība, kas pamazām pieņemas spēkā. Mūsdienu dzīvesveids, kas paredz ilgas stundas pie datora, auto vadīšanu un dažādu viedierīču lietošanu brīvā laikā, ir būtiski palielinājis sausās acs sindroma slimnieku loku. Līdz ar pieprasījumu, aptiekās aug arī acu pilienu piedāvājuma loks, taču vai visi pilieni ir vienlīdz vērtīgi?

Lai arī varētu domāt, ka acu pilienu galvenā funkcija ir acs virsmas mitrināšana, patiesībā viss ir nedaudz sarežģītāk. Asaru plēvīte uz acs virsmas sastāv no trim kārtām – ūdens, lipīdu un mucīna kārtas. Vairums acu pilienu papildina tieši ūdens kārtu, sniedzot tūlītēju simptomu atvieglošanu, tomēr šis efekts ātri zūd, un acīm nepieciešama atkārtota līdzekļa pilināšana. Nepapildinot lipīdu kārtu, kas aiztur ūdeni no iztvaikošanas, acs virsma turpina strauji izžūt. Tādēļ jaunākās paaudzes pilienos, piemēram, Cationorm, tiek izmantots inovatīvs sastāvs, kurš papildina visas trīs asaru plēvītes kārtas – arī lipīdus.

Līdzeklī izmantota Santen izstrādāta Novasorb tehnoloģija – inovatīva farmaceitiska tehnoloģija, kas paredzēta, lai uzlabotu lokālas iedarbības oftalmoloģisko līdzekļu  efektivitāti. Ar tās palīdzību iespējams iegūt stabilu “eļļa ūdenī” emulsiju, kas nezaudē savu struktūru. Katrs Cationorm nanopiliens satur ūdenī iekļautu lipīdu kodolu, ko stabilizē surfaktants. Emulsijai noārdoties, tiek papildināta acs plēvītes lipīdu un ūdens kārta, savukārt surfaktants papildina trešo – mucīna kārtu.

Cationorm ir katjonu emulsija – tās nanodaļiņas ir pozitīvi lādētas, tādēļ veicina līdzekļa saistīšanos ar negatīvi lādēto acs virsmu pēc elektrostatiskās darbības principa. Tas nodrošina gan optimālu līdzekļa izplatīšanās leņķi un vienmērīgu piliena izplatīšanos pa acs virsmu, gan arī ilgāku noturību uz acs virsmas. Viens no galveniem mākslīgo asaru trūkumiem ir pārāk straujš vielas zudums no acs virsmas, kas rodas, mirkšķinot acis. Novasorb ļauj līdzeklim uz acs virsmas saglabāties ilgāk. Lietojot Cationorm regulāri, šīs īpašības nodrošina arī ātrāku efektu, asaru plēvītes stabilizāciju un radzenes epitēlija atjaunošanos.

Būtiska priekšrocība, salīdzinot ar citiem līdzekļiem, ir Cationorm pudelīte. Tās uzbūve neļauj  to piesārņot ar baktērijām no ārvides. Tādēļ Cationorm var lietot līdz pat trim mēnešiem pēc atvēršanas, un to var paspēt izlietot pilnībā atšķirībā no citiem līdzekļiem, kam derīguma termiņš beidzas jau 28 dienas pēc atvēršanas. Šāda pudelītes uzbūve nozīmē, ka to nepieciešams paturēt saspiestu nedaudz ilgāk, lai pipetes galā piliens paspētu izveidoties. Flakons arī dozē pilienus pa vienam, tādēļ pacientam nav jāuztraucas par to, ka netīšām acī tiks iepilinātas vairākas devas vienlaikus.

Šāda inovatīva pudelītes uzbūve nozīmē, ka Cationorm sastāvā nav konservantu. Lietojot vienkāršākas mākslīgas asaras ilglaikā, konservanti var kairināt acs virsmu un padarīt simptomus nepatīkamākus. Cationorm gadījumā šis risks ir izslēgts.

Ieteicamā Cationorm deva ir pa vienam pilienam četrreiz dienā, ja vien acu ārsts nav norādījis citādi. Kā jaunākās paaudzes līdzeklis Cationorm ir saderīgs ar visu tipu kontaktlēcām, un tās nav nepieciešams izņemt pirms pilināšanas.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet Santen mājaslapas www.cationorm.lv un www.sausasacis.lv!

 

www.farmacija-mic.lv

 

* Apmaksāta publikācija.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*