Sākums » Farmācija » “Kalceks” svin simtgadi ar 5 reizes lielāku apgrozījumu pirmajā pusgadā

“Kalceks” svin simtgadi ar 5 reizes lielāku apgrozījumu pirmajā pusgadā

Viens no vecākajiem Baltijas farmācijas uzņēmumiem “Kalceks”, kas šogad svin savu simtgadi, 2020. gada pirmajos sešos mēnešos ir strauji audzējis apgrozījumu un realizējis saražoto produkciju Eiropā, Āzijā un citviet pasaulē 24,6 miljonu eiro apjomā, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Salīdzinot ar 2019. gada pirmo pusgadu, apgrozījums ir pieaudzis 5 reizes jeb par 19,8 miljoniem eiro. Vairāk nekā 80% eksporta tiek veikts uz Eiropas Savienības valstīm.

Pēdējo gadu veiksmes faktors ir pareizi izanalizēti, izvēlēti un ieviesti produkti, jo viena medikamenta izstrāde aizņem līdz pat piecus gadus ilgu periodu, turklāt reģistrācijas kārtība katrā valstī un reģionā arī atšķiras, nosakot gan uzņēmumu iespējas, gan riskus ienākšanai tajos tirgos. Ik gadu “Kalceks” produktu klāsts tiek papildināts ar 7-8 jauniem medikamentiem. Šādi rezultāti ir iespējami, tikai kopā strādājot saliedētam, mērķtiecīgam kolektīvam, kurš nebaidās no izaicinājumiem,

Paziņojumā presei pauž Kirovs Lipmans, “Kalceks” padomes priekšsēdētājs.

“Kalceks” valdes priekšsēdētājs Egils Kopštāls norāda: “Šogad galvenais mums ir saglabāt līdzšinējos izaugsmes tempus, izstrādājot un ieviešot jaunos produktus 4-5 gadu ciklā, kas arī paredzamā nākotnē ļaus turpināt straujo un stabilo attīstību. “Kalceks” produkti šobrīd jau ir pieejami Latvijā un vēl 53 pasaules valstīs, ar ko mūsu plāni nebūt neapstājas. Uzmanība pievērsta ne tikai Āzijas partnervalstu skaita palielināšanas virzienā, bet uz abu Amerikas kontinentu tirgu aktīvu apguvi. Ar saviem produktiem varam konkurēt globālā līmenī, tāpēc jāsaglabā profesionalitāte zināšanās par prasībām dažādās valstīs.”

“Kalceks” produkcija ir pieejama visos lielākajos Eiropas tirgos – Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Lielbritānijā, kā arī citās reģiona valstīs, piemēram, šogad iekarotajā Beļģijas farmācijas tirgū, liela daļa produkcijas nonāk arī Izraēlā un Dānijā. Āzija, ASV, Kanāda un citu Amerikas kontinentu valstis ir prioritāte turpmāk. 2020. gadā tika pievienotas 12 jaunas valstis un saraksts šogad vēl tiks papildināts.

Pandēmijas pirmā viļņa periodā uzņēmuma komanda spēja ātri un efektīvi pieņemt lēmumus, kas veicināja iespēju atvieglotā kārtībā piereģistrēt “Kalceks” medikamentus vairākās pasaules valstīs, ziņo uzņēmums. Izaicinājumi bija izejvielu sagādē un transportēšanā uz ražošanas vietām, kā arī ražošanas pārplānošanā, kas tika veikta kopā ar koncerna Slovākijas meitas uzņēmumu “HBM Pharma”.

Kopš 2004. gada, kad uzņēmuma apgrozījums bija pusotrs miljons latu, tas ir strauji audzis, šobrīd pēc prognozēm uz gada beigām sasniedzot jau vairāk kā 40 miljonus eiro gadā. 2012. gadā medikamenti tika tirgoti tikai Latvijā un Azerbaidžānā, bet šogad jau 53 pasaules valstīs.

Šogad “Kalceks” svin savu simtgadi un tuvākajā piecgadē plāno nodrošināt lielāku neatkarību no ārējiem apstākļiem un izejvielu ražotājiem, stiprinot sadarbību izejvielu ražošanā ar mātesuzņēmumu “Grindeks”. Sadarbība stiprināsies arī medikamentu gatavo formu ražošanā. 2020. gadā “Grindeks” jau sāka ražot “Kalceka” pirmo medikamentu orālā šķīduma formā, ko “Kalceks” veiksmīgi ir sācis eksportēt uz Eiropu. Tiek plānots arī turpināt palielināt “Kalceks” 40 cilvēku lielo komandu, lai varētu izstrādāt jaunus un konkurētspējīgus produktus, lielu uzmanību pievēršot darbinieku apmācībai un izaugsmei uzņēmuma ietvaros, ziņo uzņēmums.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.