Sākums » Farmācija » Kalniete pieļauj nepieciešamību pēc jaunā koronavīrusa epidēmijas mainīt likumdošanu farmācijas jomā
Kalniete pieļauj nepieciešamību pēc jaunā koronavīrusa epidēmijas mainīt likumdošanu farmācijas jomā

Kalniete pieļauj nepieciešamību pēc jaunā koronavīrusa epidēmijas mainīt likumdošanu farmācijas jomā

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pieļauj, ka pēc jaunā koronavīrusa epidēmijas būs nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, lai mazinātu Eiropas atkarību no farmācijas preču piegādēm no Ķīnas un Indijas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja politiķe, Eiropas Tautas partijas pārstāvji tikušies ar Eiropas Komisijas (EK) Veselības komisāri Stellu Kirjakidu, kura uzsvērusi, ka Eiropa ir kļuvusi pārāk atkarīga no farmācijas preču piegādēm no Ķīnas un Indijas.

Eiropas farmācijas uzņēmumi lielu daļu savu ražotņu ir pārcēluši ārpus Eiropas, tāpēc, piegādēm samazinoties vai apstājoties, Eiropā sāk pietrūkt, piemēram, sejas masku, dezinfekcijas līdzekļu un arī medikamentu.

“Eiropā nav pašpietiekamības, kas ir ļoti bīstami, un pēc šīs epidēmijas būs nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, lai nodrošinātu to, ka Eiropas farmācijas uzņēmumi ražotu Eiropā un spētu nodrošināt nepieciešamo daudzumu krīzes situācijās,” sacīja politiķe.

Tāpat Kalniete teica, ka šī iemesla dēļ dalībvalstis nespēj viena otrai palīdzēt, baidoties, ka nepietiekamo rezervju dēļ pašu iedzīvotājiem farmācijas preces var pietrūkt.

“Arī Latvijā vairs nav nopērkamas ne tās maskas, ko lieto medicīnā, ne tās, ko lieto celtniecībā un citās ar šo jomu saistītās nozarēs, aizsargājoties no putekļiem,” norādīja politiķe.

Kalniete atzinīgi novērtēja EK Veselības komisāres darbu, kura strādājot ārkārtīgi intensīvā režīmā. “Katru dienu viņa runā ar to valstu veselības ministriem, kur sāk attīstīties epidēmija. Vismaz reizi nedēļā, vai arī pēc nepieciešamības biežāk viņa runā ar katras Eiropas Savienības veselības ministriem,” skaidroja eiroparlamentāriete, norādot, ka patlaban norit intensīvas sarunas par piegādēm, lai Eiropā, piemēram, pietiekamā daudzumā būtu pieejamas sejas maskas un citi nepieciešamie aizsardzības līdzekļi, kā arī medikamenti.

Kā ziņots, līdz ar jaunā koronavīrusa izplatīšanos gan Latvijā, gan citviet Eiropā palielinājies pieprasījums pēc atsevišķām farmācijas precēm un medicīnas aizsarglīdzekļiem, īpaši sejas maskām un dezinfekcijas līdzekļiem. Daudzos Latvijas veikalos un aptiekās šīs preces vairs nav nopērkamas, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Ko nu ? Kas ražos lētās zāles ?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*