Sākums » Jaunākie raksti » Kardiologi aicina valstij pilnībā apmaksāt terapiju hiperholesterolēmijas slimniekiem

Kardiologi aicina valstij pilnībā apmaksāt terapiju hiperholesterolēmijas slimniekiem

Latvijas Kardiologu biedrība (LKB) aicina 100% apmaksāt injicējamo terapiju ģimenes hiperholesterolēmijas slimniekiem.

Ģimenes hiperholesterinēmija ir slimība, kas izraisa krasu holesterīna daudzuma paaugstināšanos. Šī slimība ir pārmantojama no vecākiem. Slimībai raksturīgi, ka vairākiem ģimenes locekļiem ir augsts holesterīna līmenis asinīs un agrīni attīstās sirds artēriju nosprostošanās, kas var novest pie infarkta, stenokardijas un arī nāves.

LKB vārdā ar šādu aicinājumu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā saistībā ar 2024.gada valsts budžeta veidošanu vērsušies profesori Andrejs Ērglis, Gustavs Latkovskis un Kārlis Trušinskis.

Mediķi skaidro, ka pašlaik injicējamā terapija kā sekundārā profilakse nepieciešama 20 pacientiem, no kuriem puse paši maksā 50% līdzmaksājumu, un vēl kādi desmit, kam tā ir vajadzīga, bet kuri nevar atļauties līdzmaksājumu. Pacientu līdzmaksājums ir 180 eiro mēnesī.

Kardiologi skaidro, ka šāda terapija var palīdzēt jaunu pacientu grupai – pārsvarā ap 40 gadu vecām sievietēm, kurām ir nozīmīga koronāra ateroskleroze.

Mediķi iesnieguši arī otru priekšlikumu – kompensēt šīs zāles arī tiem pacientiem, kam tās nepieciešamas kā primārā profilakse.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*