Sākums » Jaunākie raksti » Kas ir jaunā veselības ministre Līga Meņģelsone?
Kas ir jaunā veselības ministre Līga Meņģelsone?
Līga Meņģelsone - pirmajā rindā trešā no labās. Foto - Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja.

Kas ir jaunā veselības ministre Līga Meņģelsone?

Saeima trešdien, 14.decembrī, ārkārtas sēdē izteica uzticību Krišjāņa Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Veselības ministrijas (VM) vadība šajā valdībā uzticēta Līgai Meņģelsonei.

Nacionālā informācijas aģentūra LETA apkopojusi būtiskākos datus par Krišjāņa Kariņa otrās valdības veselības ministri.

Līga Meņģelsone dzimusi 1972. gadā. Viņai ir bakalaura grāds kultūras menedžmentā, kas iegūts Latvijas Kultūras akadēmijā. Tāpat viņa absolvējusi Latvijas Universitātes Starptautisko ekonomisko attiecību fakultāti.

Meņģelsone vadījusi starptautiskas tranzītuzņēmuma “Noord Natie Ventspils Terminals” tirdzniecības departamentu, trīs gadus bijusi mārketinga un pārdošanas nodaļas vadītāja Lielbritānijas uzņēmumā “Coats Latvija”, kā arī strādājusi sabiedrisko attiecību firmā “Es&Partneri”.

No 2001. gada augusta līdz 2004. gada novembrim Meņģelsone bijusi ziņu aģentūras “BNS Latvija” direktore, bet 2005. gadā – SIA”Mediju Grupa Tops” valdes locekle. 2008. gada oktobrī viņa tika iecelta par AS “News Media Group” valdes locekli un par SIA “Telegraf” valdes priekšsēdētāju, taču jau pēc gada – 2009. gadā – atbrīvota no SIA “Telegraf” amata.

2011. gada augustā Meņģelsone tika ievēlēta par Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektori, ko viņa turpinājusi vadīt līdz šim.

Meņģelsone nekandidēja 14. Saeimas vēlēšanās. Vienlaikus Meņģelsone šovasar bija iestājusies Ulda Pīlēna vadītajā biedrībā, kas arī ir daļa no apvienības “Apvienotais saraksts”, taču pēc LDDK biedru iebildumiem to drīzumā pameta.

LETAi Meņģelsone atzina, ka partiju apvienības “Apvienotais saraksts” lēmums izvirzīt viņu šim amatam bijis straujš un negaidīts, taču, ja viņa nebūtu piekritusi, tad jaunās valdības nebūtu.

“Pat iepriekšējie ministri nevēlas uzņemties veselības nozares vadību, un par to ir ļoti žēl, jo tā ir ļoti svarīga un sociāli jūtīga tēma. Tas raisa pārdomas, bet šeit bez misijas apziņas neko nevar izdarīt,” sacīja Meņģelsone.

Par vienu no prioritātēm viņa ir izvirzījusi pacienta veselību, proti, ja pacients saslimt, tad veselības sistēmai pēc iespējas jādara viss, lai viņš ātrāk atgrieztos savā dzīvē un darbā. Tāpat Meņģelsone plāno pievērst uzmanību ārstu labsajūtai, lai viņi zinātu, ka nav velti izvēlējušies savu profesiju un investējuši tajā lielāko savas dzīves laiku. “Viņiem ir jājūtas labi savā profesijā, jāsaņem cilvēkcienīga alga, un viņiem jāsaprot, kas no viņiem tiek sagaidīts,” viņa sacīja.

Ņemot vērā, ka iepriekš bijušas daudzas diskusijas par mediķu atalgojumu celšanu starp VM un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Meņģelsone sacīja, ka tas ir pamatu pamats. Viņas vērtējumā, mediķu atalgojumam ir jābūt caurspīdīgam, godīgam, un tas nākamajā gadā varētu būt viens no aspektiem, kam pievērst uzmanību.

Savukārt kā trešo prioritāti viņa izvirzījusi profilaksi un skrīningu, lai pacients jau primāri pie ģimenes ārsta varētu maksimāli ātri noteikt slimības stadijas. Pēc viņas paustā, tas visiem būs lētāk, labāk un efektīvāk.

“Pats galvenais, protams, ir akūtās problēmas. Mums ir izveidots onkoplāns, psihiskās veselības plāns un citi, un tie obligāti jānotur. Tomēr pāri visam ārkārtīgi svarīga ir veselīga nācija, tāpēc būtiski izdarīt visu, lai mēs pēc pieciem, septiņiem gadiem būtu veselīgākā nācija Eiropā. Mums ir jādara viss, lai cilvēks nenonāktu līdz saslimšanai, pievēršot uzmanību smēķēšanai, bērnu un pieaugušo sportošanai un citām lietām,” pārliecināta Meņģelsone.

Vaicāta par sava ministres biroja izveidi un tajā esošajiem cilvēkiem, viņa atzina, ka par to pagaidām nekas nav skaidrs, bet sarunas notiek.

www.farmacija-mic.lv

Ziņu avots – LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*