Sākums » Ārzemēs » Kauņā atklāts moderns farmācijas un veselības tehnoloģiju centrs
Kauņā atklāts moderns farmācijas un veselības tehnoloģiju centrs

Kauņā atklāts moderns farmācijas un veselības tehnoloģiju centrs

Kauņā 25. martā svinīgi atklāts moderns farmācijas un veselības tehnoloģiju centrs, kur desmit mūsdienīgās laboratorijās tiks izstrādāti efektīvāki medikamenti, meklēti dabiski bioloģiski aktīvi savienojumi, veikti pētījumi šūnu ģenētikā, biofarmācijā un citās jomās.

Centra celtniecība un iekārtošana izmaksājusi 53 miljonus litu (15,4 miljonus eiro) un šīs idejas īstenošanai bija vajadzīgi gandrīz seši gadi, ziņo aģentūra LETA. Plānots, ka jaunajā centrā vairāki simti speciālistu nodarbosies ar pētījumiem, kuru rezultātus izmantotos medicīnas praksē, jaunu diagnostikas metožu ieviešanā un pašreizējo pilnveidošanā. Centrā tiks gatavoti augstākā starptautiskā līmeņa speciālisti, sniegti kvalitatīvi specializēti pakalpojumi biznesam un sabiedriskajam sektoram.

Kā paudis Lietuvas Veselības zinātņu universitātes rektors Remigijs Žaļūns, Kauņā īstenots “gadsimta projekts, kas orientēts uz nākotnes talantiem zinātnē”. Pēc viņa teiktā, te tiks ģenerētas zinātniskās idejas, kas vēlāk pārvērtīsies inovācijās un veselības tehnoloģijās. Savukārt izglītības ministrs norādījis, ka te radīti labi apstākļi zinātnes un uzņēmējdarbības kopdarbam, kas ļaušot Lietuvai piesaistīt vairāk biznesa pasūtījumu, un šīs investīcijas drīz atgriezīsies nodokļu veidā.

Izmantojot Eiropas Savienības līdzekļus, Lietuvā tiek veidoti pieci integrētie zinātņu, studiju un uzņēmējdarbības centri – divi Viļņā, divi Kauņā un viens Klaipēdā. Galvaspilsētā jau darbojas “superdators” – Viļņas Universitātes Informācijas tehnoloģiju atklātās pieejas centrs, kā arī Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes Civilo inženierzinātņu centrs ar Baltijas valstīs unikālām iekārtām būvkonstrukciju izturības noteikšanai. Kauņā savukārt darbojas Kauņas Tehniskās universitātes Pārtikas zinātņu un tehnoloģiju centrs, kurā nodrošinātas labas iespējas studijām un sadarbībai ar pārtikas uzņēmumiem.

 

Sagatavoja Elīna Badune

Ziņu avots: LETA

 

Viens komentārs

  1. Rīgā arī tādu vajag 🙂

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*