Sākums » Jaunākie raksti » Ķīmijterapeiti gatavo rezolūciju ar prasībām onkoloģiskās nozares attīstībai

Ķīmijterapeiti gatavo rezolūciju ar prasībām onkoloģiskās nozares attīstībai

Atzīmējot desmit gadus, kopš ķīmijterapija Latvijā ir kļuvusi par patstāvīgu specialitāti, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) 10. decembrī rīko konferenci nozares profesionāļiem “Ķīmijterapija – onkoloģijas progresa virzītāja”.

Konferences mērķis ir informēt par būtiskākajiem sasniegumiem vēža medikamentozajā terapijā un to ietekmi uz pacientu dzīvildzi un dzīves kvalitāti, kā arī akcentēt ķīmijterapiju kā progresīvu, zinātnē un pētniecībā balstītu nozari. Konferencē ķīmijterapeiti izvērtēs paveikto aizvadītajos gados un formulēs darāmo nākotnei. Uz konferenci aicināti ķīmijterapeiti, dažādu nozaru ārsti, Veselības ministrijas, Nacionālā Veselības dienesta, Zāļu valsts aģentūras pārstāvji, Saeimas deputāti, pacientu organizācijas u.c.

“Vēža pacientu medikamentozajā ārstēšanā pēdējos desmit gados ir notikušas ievērojamas pārmaiņas. Klasiskos ķīmijterapijas līdzekļus šodien papildina hormonterapija, mērķterapija, imūnterapija, ģenētiskā testēšana un citas jaunas iespējas. Medikamenti kļūst pieejami arī tādām audzēju lokalizācijām, kam agrāk zāļu nebija vispār. Tieši ķīmijterapija, kas Latvijā kā pamatspecialitāte pastāv jau desmit gadus, ir galvenā pārmaiņu virzītāja onkoloģijas nozarē, un par to vēlamies informēt arī nozares profesionāļus un plašāku sabiedrību,” uzsver Iveta Kudaba, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas priekšsēdētāja.

Asociācija arī ir gatava aktīvi iesaistīties onkoloģijas nozares attīstībā un panākt, lai  tās viedoklis tiktu uzklausīts būtisku veselības politikas lēmumu pieņemšanā. Tāpēc ķīmijterapeiti konferencē formulēs konkrētas prasības, lai panāktu straujāku un mērķtiecīgāku onkoloģijas nozares attīstību mūsu valstī. Asociācijas priekšlikumi tiks apkopoti rezolūcijā, kas pēc konferences tiks iesniegta valsts augstākajām amatpersonām.

Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija apvieno aptuveni 30 speciālistus, kas nodarbojas ar pieaugušo onkoloģisko pacientu medikamentozo ārstēšanu specializētos centros Latvijā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.