Sākums » Jaunākie raksti » Komisijas deputāti atbalsta grozījumus Farmācijas likumā par veterināro zāļu izplatīšanas nosacījumu pilnveidošanu

Komisijas deputāti atbalsta grozījumus Farmācijas likumā par veterināro zāļu izplatīšanas nosacījumu pilnveidošanu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien, 12.septembrī, atbalstīti Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātie grozījumi Farmācijas likumā, kas paredz pilnveidot veterināro zāļu izplatīšanas nosacījumus.

Likumprojekta mērķis ir novērst šķēršļus komersantu dalībai Eiropas Savienības (ES) kopējā tirgū, nosakot prasību kopumu attiecībā uz veterināro zāļu jomu, uzņēmumu atbilstību labai ražošanas praksei, labai izplatīšanas praksei un nodrošinot informācijas informācijas ievadi jaunā ES datu bāzē par veterināro zāļu un aktīvo vielu ražotājiem, importētājiem un izplatītājiem.

Kā informēja ZM Dzīvnieku veselības un veterināro zāļu nodaļas vadītāja vietniece Baiba Kārkliņa, likumprojekts paredz novērst nevienlīdzīgu konkurence starp Latvijas un citu ES dalībvalstu komersantiem. Tāpat tas paredz papildināt Pārtikas un veterinārā dienesta funkcijas ar uzņēmuma atbilstības novērtēšanu zāļu un aktīvo vielu labai izplatīšanas un aktīvo vielu labai ražošanas praksei un izsniegt atbilstības apliecinājumu – sertifikātu.

Farmācijas likumā nepieciešams noteikt pienākumu veterināro zāļu vai aktīvo vielu ražotājiem, importētājiem un izplatītājiem, izplatot zāles vai aktīvās vielas vairumtirdzniecībā, ievērot labas izplatīšanas prakses principus. Būtiski arī noteikt termiņu, kādā Pārtikas un veterinārais dienests reģistrē aktīvo vielu ražotājus, importētājus un izplatītājus, kā arī noteikt termiņus atbilstības novērtēšanai un licences izsniegšanai veterināro zāļu lieltirgotavai, informēja Kārkliņa.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*