Sākums » Farmācija » Kompensācijas apmēru zālēm paaugstina no 50% līdz 75%
Kompensācijas apmēru zālēm paaugstina no 50% līdz 75%

Kompensācijas apmēru zālēm paaugstina no 50% līdz 75%

Lai pacientiem uzlabotu medikamentu pieejamību un samazinātu tiešos maksājumus par zālēm, no 2024.gada 1. jūlija medikamentiem, kuriem noteikts 50% kompensācijas apmērs, to paaugstinās līdz 75% (Kompensācijas apmēra palielinājums attieksies uz tādām diagnozēm kā Alcheimera slimība, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas slimības, osteoporoze, spondiloze, hroniska obstruktīvā plaušu slimība (HOPS) u.c.). Plānots, ka tas ļaus samazināt personīgos izdevumus par zālēm vairāk nekā 205 tūkstošiem pacientu.

Savukārt pacientiem ar miastēnijas diagnozi zāļu kompensācijas apmērs jau no šā gada 1. aprīļa tiek noteikts 100% apmērā.

To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos par kompensējamo medikamentu apmaksu, ko 26. martā, apstiprināja valdība. Šīs izmaiņas MK noteikumos paredzēja arī atvieglot ģenērisko, biolīdzīgo zāļu iekļaušanu Kompensējamo zāļu sarakstā un pārskatītus individuālās zāļu kompensēšanas nosacījumus, paplašinot iespēju pacientiem individuāli saņemt zāļu kompensāciju. Izmaiņas nosaka, ka gadījumos, ja kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles konkrētam pacientam nav efektīvas vai ir kontrindicētas, tad pacients varēs saņemt citas zāles attiecīgajai diagnozei, līdzvērtīgās izmaksās, bet ne vairāk kā līdz 14 228,72 eiro gadā.

 

Viens komentārs

  1. Un NVD uzturētā e recepte bija pilnīgi negatava šīm pārmaiņām. Risinājums bija – 1.jūlija pievakarē sūtīt e pastus aptiekām, ka, lai pašas labo kompensācijas procentu receptēs… Labā roka nezina, ko dara kreisā.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*