Sākums » Farmācija » Konferencē meklēs risinājumus, kā inovācijas farmācijā padarīt pieejamākas 

Konferencē meklēs risinājumus, kā inovācijas farmācijā padarīt pieejamākas 

Lai pievērstu uzmanību inovāciju sasniegumiem farmācijā un meklētu atbildes, kā ierobežotā finansējuma apstākļos tomēr panākt būtisku progresu veselības aprūpes efektivitātē, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju “Sorainen” 31.oktobrī Rīgā rīko starptautisku konferenci “Inovācijas un juridiskie aspekti farmācijas nozarē”. Konferencē piedalīsies farmācijas nozares un valsts veselības institūciju pārstāvji, ārsti, juristi, mediji, politiķi u.c.

Kā norāda SIFFA izpilddirektors Valters Bolēvics, farmācijas nozare šodien ir viena no straujāk augošām un progresīvākajām augsto tehnoloģiju nozarēm ar augstu pievienoto vērtību. Jaunu zāļu atklājumos 2017. gadā farmācijas nozare pētniecībā un attīstībā Eiropā ieguldījusi 35,3 miljardus eiro, nodarbinot 115 000 cilvēku. Jaunie, efektīvie medikamenti cīņai ar tādām smagām slimībām kā vēzis, HIV, diabēts, C hepatīts un citām pēdējā desmitgadē ir būtiski pagarinājuši iedzīvotāju mūža ilgumu, uzlabojuši dzīves kvalitāti. Taču aizvien visās valstīs aktuāls ir jautājums, kā ierobežota finansējuma apstākļos panākt, lai valsts apmaksātas inovācijas veselības jomā kļūtu pieejamākas pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam. “Tāpēc farmācijas nozare, kas aktīvi iesaistās veselības politikas veidošanā arī Latvijā, ar šo ekspertu konferenci sniedz savu ieguldījumu efektīvākas veselības aprūpes sistēmas izveidē,” paziņojumā presei pauž V. Bolēvics.

Konferencē ar priekšlasījumiem par inovāciju lomu veselības aprūpē no valsts un pacientu perspektīvas, kā arī par medicīnas tiesību aktualitātēm uzstāsies vairāki eksperti: Stokholmas Ekonomikas augstskolas profesors Bengts Jonsons (Benght Jonsson), Zviedrijas Veselības ekonomikas institūta profesors Ulfs Pērsons (Ulf Persson), “Sorainen” vecākā juriste tiesvedību praksē Agita Sprūde, “Sorainen” partnere un zvērināta advokāte Ieva Andersone un “Sorainen” vecākā juriste Marika Grunte.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.