Sākums » Farmācija » Konkurences padome vērtēs bažas par karteļa veidošanos “Olainfarm” akcionāru maiņas rezultātā

Konkurences padome vērtēs bažas par karteļa veidošanos “Olainfarm” akcionāru maiņas rezultātā

Konkurences padome (KP) vērtēs publiski paustās bažas par karteļa veidošanos zāļu ražošanas uzņēmuma AS “Olainfarm” akcionāru maiņas rezultātā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Pie konkurences uzrauga vērsās Investoru un mazākuma akcionāru biedrība, kuras valdē strādā bijušais “Olainfarm” revīzijas komitejas priekšsēdētājs un farmācijas uzņēmuma “Silvanols” līdzīpašnieks un valdes loceklis, apdrošināšanas brokeris, kodolfiziķis Agris Auce, mūziķis Mārcis Judzis un filmu producente Guna Stahovska.

Biedrība medijiem izplatītā paziņojumā norāda, ka 17.jūnijā AS “Repharm” grupas patiesā labuma guvēji un citas personas pēc iepriekšējas norunas akcionāru sapulcē nomainīja “Olainfarm” padomi, bet četras dienas vēlāk “Repharm” grupas uzņēmums AS “AB City” paziņoja par būtiskas ietekmes iegūšanu uzņēmumā “Olainfarm”.

Biedrība pauž bažas par to, ka, pārņemot kontroli pār “Olainfarm”, ir pārņemta kontrole arī pār tai piederošo aptieku ķēdi SIA “Latvijas aptiekas” un “Olainfarm” medikamentu un aptiekas preču vairumtirdzniecības darbību.

“”Repharm” ir dominējošais stāvoklis medikamentu vairumtirdzniecībā un šai grupai piederošais aptieku mazumtirdzniecības bizness ir lielākā aptieku ķēde Latvijā, tādēļ rodas bažas, vai šādā veidā nerodas konkurences likuma pārkāpums, ko var arī uzskatīt par nelikumīgu karteļa veidošanu medikamentu tirdzniecībā Latvijā,” norāda biedrībā.

Vienlaikus biedrība uzsver, ka karteļa izveidošana ir smags konkurences likuma pārkāpums, un KP pārkāpējam var piemērot sodu līdz pat 10% no uzņēmuma iepriekšējā gada apgrozījuma, kas “Repharm” gadījumā būtu vismaz 15 miljoni eiro. Biedrība pauž bažas, ka gadījumā, ja KP piemērotu šādu sodu, cietēja var būt arī “Olainfarm” un tās mazākuma akcionāri.

“”Olainfarm” mazākuma akcionāriem nebija nekādu praktisku iespēju novērst “Repharm” izvēlētās “Olainfarm” padomes iecelšanu, tā notika, neskatoties uz iespējamiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem, par kuriem biedrība mazākuma akcionāru vārdā bija informējusi arī Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK),” teikts biedrības paziņojumā.

Biedrība vērsusies KP ar trauksmes ziņojumu par aizdomām par karteļa veidošanu “Olainfarm” 17.jūnija akcionāru sapulces rezultātā. Kā trauksmes cēlāja biedrība lūdz KP veikt izmeklēšanu un, ja tiek atklāta nelikumīga karteļa veidošana, atbrīvot “Olainfarm” no soda par to, jo šādu iespēju paredz brīvprātīgā ziņošana par konkurences pārkāpumiem. Tāpat biedrība izmantojusi Konkurences likumā paredzēto iecietības programmu.

KP aģentūrai LETA atzina, ka iestāde ir saņēmusi biedrības iesniegumu, un KP eksperti iepazīstas ar biedrības paustajiem iebildumiem, bet plašākus komentārus nesniedz.

LETA jau vēstīja, ka FKTK atļāvusi “Repharm” grupas uzņēmumam “AB City” izteikt “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo “AB City” uz netiešas līdzdalības pamata ir ieguvusi no “Olainfarm” akcijām izrietošās balsstiesības, kas veido 30,85% no “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.