Sākums » Aktuāli » Konkursā izraudzīsies jaunu Zāļu valsts aģentūras direktoru
Konkursā izraudzīsies jaunu Zāļu valsts aģentūras direktoru

Konkursā izraudzīsies jaunu Zāļu valsts aģentūras direktoru

Valsts kanceleja šodien, 2. novembrī, izsludinājusi konkursu uz Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora amatu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kopš 2021. gada 6. maija ZVA direktora pienākumus uz laiku pildīja Ilze Bude, kura ir iestādes Administratīvās nodaļas vadītāja. Viņa aizvietoja ZVA direktoru Svenu Henkuzenu, pret kuru veselības ministrs Daniels Pavļuts bija ierosinājis disciplinārlietu par iespējamu amata pienākumu nepildīšanu, nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu, ja tādēļ nodarīts valsts interesēm būtisks kaitējums.

2021. gada maijā jau bija izsludināts konkurss uz ZVA vadītāja amatu, taču tas beidzās bez rezultāta, nevienu no kandidātiem neatzīstot par piemērotu amatam.

Šodien izsludinātajā konkursā pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 22. novembrim.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (medicīnā, farmācijā, tiesību zinātnēs, vadības zinātnē vai sabiedrības veselībā), pēdējo 15 gadu laikā iegūta vismaz trīs gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja vai citā vadošā amatā ar vismaz 10 padotajiem darbiniekiem. Tāpat nepieciešama pieredze projektu izstrādāšanā un īstenošanā, vai to vadīšanā, kā arī vajadzīgas zināšanas par farmācijas, veterinārfarmācijas un veselības aprūpes jomas jautājumiem.

Tāpat jābūt izpratnei par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un informācijas drošības jautājumiem. Jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu, liela apjoma informāciju dažādās jomās un jautājumus jāprot risināt sistemātiski. No pretendentiem tiek sagaidītas arī labas stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes.

Nākamajam potenciālajam ZVA direktoram angļu valoda jāpārzina vismaz B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei, un pārmaiņu vadības pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildēs uz komisijas jautājumiem. Tāpat šajā kārtā pretendenti izklāstīs savu redzējumu par ZVA prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Savukārt konkursa trešajā kārtā komisija vērtēs pretendentu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Ieņemot amatu, nākamais ZVA vadītājs saņems mēnešalgu 4200 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas valsts pārvaldes procesos un pakalpojumu nodrošināšanā veselības aprūpes jomā, kā arī bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*