Sākums » Farmācija » KP aicina piedalīties aptaujā par kompensējamo zāļu pieejamību aptiekās
KP aicina piedalīties aptaujā par kompensējamo zāļu pieejamību aptiekās

KP aicina piedalīties aptaujā par kompensējamo zāļu pieejamību aptiekās

Konkurences padome (KP) aicina iedzīvotājus, kas saskārušies ar grūtībām Latvijas aptiekās iegādāties kompensējamās zāles, piedalīties aptaujā. Tās mērķis ir apzināt konkrēto zāļu pieejamību aptiekās un ar to saistītos iespējamos konkurences ierobežojumus.

Konkurences padome līdz 16. aprīlim aptaujā lūdz atbildēt uz jautājumiem par kompensējamo zāļu pieejamību, īpašu uzmanību pievēršot 12 kompensējamo zāļu B sarakstā iekļautajiem medikamentiem, kas paredzēti asinsrades orgānu, kaulu, hormonālas sistēmas, onkoloģisko slimību, diabēta, vīrusu un elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai. Konkrētie medikamenti ir izvēlēti pēc iestādes noteiktiem kritērijiem, tomēr, ja iedzīvotājiem ir bijušas grūtības Latvijā iegādāties citus B sarakstā iekļautos medikamentus, KP aicina to norādīt anketā.

Aptaujā ietvertās zāles: Avonex, Berodual N, Brilique, Enbrel, Humalog, Hydrea 500mg, Myfortic 360mg, Sandostatin LAR, Reyataz, Prolia, Truvada un Viread.

Iestāde vērš uzmanību, ka aptaujā lūgts dalīties pieredzē ar zāļu fizisko pieejamību aptiekās, nevis zāļu cenu. Aptauja ir anonīma, un visas atbildes tiks izmantotas apkopotā veidā. Tās aptuvenais aizpildīšanas ilgums – trīs minūtes.

Iedzīvotāju aptaujāšana līdz 16. aprīlim noris iestādes īstenotās tirgus uzraudzības ietvaros.

Saite uz aptauju pieejama šeit: https://goo.gl/QJHzXa, kā arī iestādes tīmekļa vietnē www.kp.gov.lv.

www.farmacija-mic.lv

3 komentāri

  1. Ja ir bijušas/ pastāv grūtības Latvijā iegādāties citus B sarakstā iekļautos medikamentus, KP aicina to norādīt anketā.

  2. Pašlaik nav pieejams Prestarium 5mg nr. 30,kā arī Lusopress – kāpēc tad tie nav iekļauti sarakstā?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.