Sākums » Jaunākie raksti » KP atļāvusi “Centrālajai laboratorijai” iegādāties “NMS laboratoriju”
KP atļāvusi “Centrālajai laboratorijai” iegādāties “NMS laboratoriju”

KP atļāvusi “Centrālajai laboratorijai” iegādāties “NMS laboratoriju”

Konkurences padome (KP) atļāvusi “Repharm” grupā ietilpstošajai SIA “Centrālā laboratorija” iegādāties SIA “NMS laboratorija”.

“Repharm” grupas pārstāvji norāda, ka pēc darījuma pabeigšanas un attiecīgo izmaiņu veikšanas Komercreģistrā plānots “NMS laboratoriju” pievienot “Centrālajai laboratorijai”.

Pēc kompānijā skaidrotā, apvienošanas mērķis ir uzlabot laboratorijas pakalpojumu servisu, modernizēt laboratorijas aprīkojumu, kā arī nodrošināt ātrāku pakalpojumu sniegšanu un rezultātu saņemšanu.

Apvienojoties abiem uzņēmumiem, abu laboratoriju mediķu komanda turpinās kopā attīstīt laboratorijas automatizācijas procesus, digitālos risinājumus un mākslīgā intelekta ieviešanu testēšanas procesos.

KP jūlijā saņēma apvienošanās ziņojumu par “Centrālās laboratorijas” izšķirošas ietekmes iegūšanu pār “NMS laboratoriju”.

KP minēja, ka “Centrālā laboratorija” nodarbojas ar laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu sniegšanu un ar to saistītās sabiedrības darbojas tādās jomās kā zāļu ražošana, farmaceitisko izstrādājumu un medicīnas preču vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, kā arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, zobārstniecība un citās. Savukārt “NMS laboratorija” nodarbojas ar laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu sniegšanu.

Tādējādi apvienošanās dalībnieku pamatdarbība pārklājas laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu sniegšanas tirgū, kā arī tiek ietekmēti ar laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu sniegšanas tirgu vertikāli saistīti tirgi.

“Centrālās laboratorijas” saistītie uzņēmumi AS “Veselības centru apvienība”, SIA “Klīnika EGV”, SIA “Dzelzceļa veselības centrs”, SIA “Talsu veselības centrs”, SIA “GKMed”, SIA “OlainMed”, kā arī SIA “Klīnika DiaMed” darbojas veselības aprūpes pakalpojumu tirgū un AS “Recipe plus” darbojas laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu veikšanai nepieciešamā aprīkojuma un palīgmateriālu piegādes tirgū.

2021.gadā “Centrālā laboratorija” strādāja ar 69,158 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 95% – līdz 21,677 miljoniem eiro. Finanšu dati par 2022.gadu vēl nav publiskoti.

“Centrālā laboratorija” reģistrēta 1994.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 128 200 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. “Centrālā laboratorija” ir viens no grupas “Repharm” uzņēmumiem. “Repharm” ietilpst arī AS “Veselības centru apvienība”, AS “Sentor farm aptiekas”, kā arī zāļu vairumtirgotāja AS “Recipe plus” un augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika”.

Savukārt “NMS laboratorijas” apgrozījums 2022.gadā saruka par 29,5% un bija 5,665 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 264 465 eiro.

Uzņēmums “NMS laboratorija” reģistrēts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 72 624 eiro. Uzņēmums līdz šim piederēja SIA “Contract Pharma”, kuras vienīgais īpašnieks ir Guntis Belēvičs.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*