Sākums » Ārzemēs » Krievijas Zinātņu akadēmija paziņojusi – homeopātijai nav zinātniska pamata
Krievijas Zinātņu akadēmija paziņojusi – homeopātijai nav zinātniska pamata

Krievijas Zinātņu akadēmija paziņojusi – homeopātijai nav zinātniska pamata

Krievijas Zinātņu akadēmijas (ZA) prezidija komisija cīņai pret viltus zinātni un zinātnisko pētījumu falsifikāciju atzinusi, ka ārstēšanai ar homeopātiskajiem preparātiem nav zinātniska pamata, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Homeopātija kā alternatīvās medicīnas veids pastāv jau vairāk nekā divsimt gadu. Šajā laikā ne reizi vien ir notikuši mēģinājumi piešķirt homeopātijai zinātnisku pamatu. Tie visi galu galā izrādījušies neveiksmīgi,” teikts komisijas memorandā.

Tajā uzsvērts, ka homeopātija nav nekaitīga, jo slimnieki tērē lielus līdzekļus preparātiem, kuriem nav iedarbības, un ignorē ārstniecības līdzekļus, kuru efektivitāte ir apstiprināta, kas var novest pie nelabvēlīga iznākuma, līdz pat nāvei.

Tā kā homeopātija ir atzīta par viltus zinātni, komisija ir sagatavojusi vairākas rekomendācijas. Krievijas Veselības ministrijai ieteikts dot rīkojumu nelietot homeopātijas līdzekļus valsts veselības iestādēs, Federālajam pretmonopola dienestam – veikt pasākumus, lai pasargātu iedzīvotājus no patiesībai neatbilstošas homeopātisko līdzekļu reklāmas, bet aptiekām – neizvietot homeopātiskos līdzekļus līdzās parastajiem medikamentiem.

Memorandā konstatēts, ka zinātnieku sabiedrībā homeopātija pašlaik tiek uzskatīta par viltus zinātni. Saskaņā ar komisijas uzskatu, tās izmantošana medicīnā ir pretrunā ar Krievijas veselības aizsardzības pamatmērķiem un pret to ir jābūt organizētai valsts pretdarbībai, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

leta_logo

Viens komentārs

  1. Vecais Nīgrais

    Te jau tas pats vecais stāsts, kas ar Rigvir! Nav Dubultaklu randomizētu pētījumu, nav pierādījumu, ka tā štelle strādā! Mans personīgais viedoklis, ka homeopātija ir tas pats placebo!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.