Sākums » E-veselība » Kučinskis vēlas norobežoties no atbildīgo par e-veselību meklēšanas

Kučinskis vēlas norobežoties no atbildīgo par e-veselību meklēšanas

“Vēlos norobežoties no atbildīgo par e-veselības sistēmas ieviešanas gaitu meklēšanas,” šodien, 21. februārī, Saeimas komisiju kopsēdē paudis Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš patlaban pilda arī veselības ministra pienākumus.

Viņš skaidrojis, ka kopš e-veselības sākuma tās izstrādē piedalījušies astoņi izstrādātāji, trīs ministri, divas valdības un vēl daudz citu amatpersonu, tomēr premjers neuzskata, ka būtu lietderīgi “rakņāties pagātnē” un meklēt vainīgos.

Kučinskis sēdē slavējis veselības ministri Andu Čakšu, kura, pēc viņa domām, labi tiekot galā ar e-veselības sistēmas ieviešanu. Turklāt premjers uzskata, ka e-veselības sistēma tiks ieviesta līdz galam, un kaut arī papildu desmit miljonu eiro piešķiršana būšot sarežģīta, VM par saviem līdzekļiem plāno novērst radušās savietojamības problēmas.

Premjers uzskata, ka nevar e-veselībā ieviest neko jaunu, kamēr viss esošais nav paveikts līdz galam. “Veselības nozare nebūs tāda, kurā varēs zagt vai meklēt savas intereses, tāpēc tā maksimāli jāsakārto, lai arī tai piešķirtais finansējums tiktu izmantots maksimāli efektīvi,” paudis Kučinkis.

Vienlaikus viņš piekritis valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas paustajam, ka Latvijā kopumā pastāv problēmas lielu projektu vadībā, tāpēc būtu jāsāk rūpīgāk sekot līdzi šāda veida projektiem jau no paša sākuma, nevis beigās.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*