Sākums » Jaunākie raksti » Kvoruma trūkuma dēļ atcelta LĀB pilnsapulce

Kvoruma trūkuma dēļ atcelta LĀB pilnsapulce

Kvoruma trūkuma dēļ vakar atcelta Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) ceturtdienas pilnsapulce, zi’no nacion’al’a inform’acijas aģentūra LETA. Organizācijā patlaban ir 3184 biedri, no kuriem 3145 ir individuālie, bet 39 – juridiskie biedri. Lai kopsapulcebūtu bijusi lemttiesīga, bija jāpiedalās 1593 biedriem.

Pēc LĀB paustā, pilnsapulcē piedalījās 161 biedrs, no kuriem pieci bija juridiskie biedri, tādēļ arī sapulce nevarēja notikt, jo nebija kvoruma. Tā rezultātā organizācijai būs ne vēlāk kā piecu nedēļu laikā jāsasauc jauna sapulce ar tādu pašu dienaskārtību, kurā vairs kvorums nebūs svarīgs, proti, tā būs lemtspējīga arī tad, ja ieradīsies vismaz divi biedri.

Sapulcei bija paredzēts notikt hibrīdrežīmā, proti, daļai biedru ierodoties klātienē, bet daļai – attālināti platformā “Zoom”.

Organizācijā atzīmē, ka tiem, kuri bija ieradušies, tika nodrošināts seminārs par to, kā rīkoties, ja, pildot savus darba pienākumus, tiek saņemti draudi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule mikroblogošanas vietnē “Twitter” norāda, ka LĀB ir vajadzīgs nopietns restarts, jo pašlaik acīmredzami ir zaudēta ietekme, sabiedrības uzticība un iekšējo procesu ilgtspēja. Viņa uzsver, ka tas ir gan LĀB, gan ārstu saimei kopumā nopietns izaicinājums, jo vāja ārstu asociācijas apvienojoša biedrība nav neviena interesēs.

Jau ziņots, ka sapulcē bija plānots sākt diskusiju par statūtu grozījumu nepieciešamību LĀB domes regulējuma un ģenerālsekretāra amata noteikumu pilnveidošanai. Darba kārtībā bija paredzēts arī LĀB prezidentes ziņojums, biedrības struktūrvienību ziņojumi, kā arī revīzijas komisijas ziņojums. Tāpat bija plānots apstiprināt 2019. un 2020.gada pārskatus.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.