Sākums » Farmācija » Latvijā apmācīti eksperti antimikrobiālās rezistences risku mazināšanai cilvēkiem un dzīvniekiem
Latvijā apmācīti eksperti antimikrobiālās rezistences risku mazināšanai cilvēkiem un dzīvniekiem

Latvijā apmācīti eksperti antimikrobiālās rezistences risku mazināšanai cilvēkiem un dzīvniekiem

Noslēdzies Zemkopības ministrijas (ZM) sadarbībā ar Veselības ministriju īstenotais projekts “LATOHOP”, lai mazinātu Latvijā antimikrobiālā rezistences (AMR) attīstības riskus cilvēkiem un dzīvniekiem, stiprinātu iestāžu kapacitāti un veicināt starpnozaru sadarbību, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Projekta rezultātā Latvija ir ieguvusi apmācītus medicīnas un veterinārmedicīnas ekspertus AMR jautājumos, vienlaikus papildus ieguvums no projekta īstenošanas būs apmācīto ekspertu zināšanu tālāka nodošana kolēģiem, sadarbības partneriem un visai sabiedrībai, norāda ZM.

Liela vērtība esot bijusi pieredzējušu Zviedrijas ekspertu skatījumam no malas, kas ļāvusi Latvijas speciālistiem meklēt citādāku pieeju problēmu konstatēšanai un risinājumu meklēšanai. Viens no projekta īstenošanas rezultātiem ir Zviedrijas konsultantu sagatavotie priekšlikumi turpmākai starpsektoru sadarbības pilnveidošanai un ciešākai iestāžu sadarbībai, turpinot mērķtiecīgu darbu AMR risku mazināšanai.

AMR ir baktēriju un citu mikroorganismu noturība pret tādiem antimikrobiālajiem līdzekļiem, pret kuriem tie iepriekš bija jutīgi. Antimikrobiālo līdzekļu, tostarp antibiotiku pārmērīga vai nepareiza lietošana pret šiem līdzekļiem izraisa noturīgu mikroorganismu rašanos un izplatību, padarot ārstēšanu neefektīvu un radot nopietnu risku cilvēka un dzīvnieku veselībai un dzīvībai.

“LATOHOP” īstenošana sākta 2019.gada nogalē. Projekts īstenots ar EK Strukturālo reformu programmas finansiālu atbalstu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.