Sākums » Farmācija » Latvijā apstiprināta pirmā saslimšana ar “Covid-19”

Latvijā apstiprināta pirmā saslimšana ar “Covid-19”

Latvijā apstiprināta pirmā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apstiprina, ka Latvijā pirmajam pacientam diagnosticēta koronavīrusa izraisītā slimība “Covid-19”.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka “Covid-19” infekcija konstatēta kādai sievietei. Sievietes veselības stāvoklis neesot smags, viņa ir nogādāta Latvijas Infektoloģijas centrā ārstēšanai un izolēšanai.

Pirmā ar jauno koronavīrusa slimību “Covid-19” inficējusies Latvijas iedzīvotāja sestdien, 29.februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā, žurnālistus informēja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīna ar reisa numuru “BT-226” 29. februārī plkst. 15.40 izlidojusi no Minhenes un plkst. 17.55 ielidojusi Rīgā. Perevoščikovs skaidroja, ka inficēšanās notikusi Itālijā. Sieviete kopā ar ģimeni ceļojusi no Veronas Itālijā uz Minheni Vācijā un tad ar lidmašīnu uz Rīgu.

Pirmais saslimšanas gadījums Latvijā laboratoriski apstiprināts 2. martā. Persona tikusi izmeklēta ambulatori, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem analīzes paņemot cilvēka mājās, rezultātam apstiprinoties.

Speciālisti jau ir ieguvuši visu nepieciešamo informāciju par ceļojumu, kā arī lidmašīnas pasažieriem. Identificētas tuvākās kontaktpersonas, kas sēdējušas tuvu saslimušajai personai.

Tā kā paciente nebija slima ceļojuma laikā, risks inficēties pārējiem pasažieriem esot niecīgs, akcentēja Perevoščikovs, gan piebilstot, ka cilvēkiem ir jānovēro savs veselības stāvoklis un simptomu gadījumā jāvēršas pie mediķiem.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*