Sākums » Farmācija » Latvija kopīgos iepirkumos ar kaimiņvalstīm iepirks rota vīrusa un pneimokoka vakcīnas
Latvija kopīgos iepirkumos ar kaimiņvalstīm iepirks rota vīrusa un pneimokoka vakcīnas

Latvija kopīgos iepirkumos ar kaimiņvalstīm iepirks rota vīrusa un pneimokoka vakcīnas

Latvija kopīgā iepirkumā ar Igauniju iegādāsies rota vīrusa vakcīnas, bet kopā ar Lietuvu – pneimokoka vakcīnas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

17. janvārī Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēdē Veselības ministrijas (VM) Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta direktore Agnese Vaļuliene norādījusi, ka pirms vairākiem gadiem notika līdzīgi mēģinājumi organizēt iepirkumus visām trim kaimiņvalstīm kopā, taču tie beidzās bez rezultāta, kas iespējams saistīts ar nepareizi izvēlētu iepirkuma priekšmetu.

Pēc Vaļulienes paustā, patlaban līgumi ar Igauniju un Lietuvu noslēgti uz diviem gadiem.

Atbildot uz komisijas deputātu jautājumiem par turpmākiem kopīgiem iepirkumiem, Vaļuliene norādījusi, ka pagaidām neesot skaidrs, kas varētu būt nākamais iepirkums, taču par to varētu sākt domāt šī gada otrajā pusē vai 2019.gada sākumā.

Arī veselības ministre Anda Čakša esot pozitīvi noskaņota par līdzīgu iepirkumu “tvēruma paplašināšanu”, taču par šo jautājumu vēl tiks diskutēts.

Kā ziņots, pērn februārī Igaunijas Sociālo lietu ministrija noslēdza pirmo veiksmīgo kopīgo iepirkumu konkursu ar Latvijas Veselības ministriju, kurā iegādātas rotavīrusa vakcīnas, un abas valstis ir ietaupījušas, informēja Igaunijas Sociālo lietu ministrija.

Igaunija un Latvija kopīgi iegādājās 61 000 vakcīnu devu. Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Medikamentu nodaļas padomniece Eveli Bauere paziņoja, ka iepirkuma konkurss bijis veiksmīgs un šāda pieredze mudina rīkot kopīgus iepirkuma konkursus arī nākotnē. Igaunija vakcīnas iegādājās par 25% lētāk nekā to izmaksas būtu, nesadarbojoties ar Latviju.

Iepirkuma konkursa vadību uzņēmās Igaunija.

2012.gada 2.maijā visas trīs Baltijas valstis parakstīja partnerības līgumu par kopīgu medikamentu un medicīnas aprīkojuma iepirkumu, kā arī par savstarpēju medikamentu un medicīnas aprīkojuma aizdošanu. Nepieciešamības gadījumā valstis jau vairākkārt ir izmantojušas iespēju aizņemties medikamentus viena no otras.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.