Sākums » Jaunākie raksti » Latvija pagarina sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizāciju
Latvija pagarina sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizāciju

Latvija pagarina sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizāciju

12. jūnijā veselības ministre Ilze Viņķele un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja direktors Hanss Klūge parakstīja divgades sadarbības līgumu, kura mērķis ir turpināt līdzšinējo sadarbību ar PVO Eiropas Reģionālo biroju un noteikt sadarbības prioritātes veselības jomā nākamajam periodam, 2020.-2021. gadam.

Veselības ministre Ilze Viņķele sarunas laikā ar PVO Eiropas reģiona direktoru Hansu Klūgi norādīja, ka Latvija atzinīgi novērtē PVO ekspertīzi un sniegto atbalstu, īstenojot vēl pirms COVID-19 iesāktās reformas veselības aprūpē. Tāpat ministre pateicās PVO Eiropas reģiona direktoram par pausto, ka Latvijas izvēle lēmumu pieņemšanā iesaistīt ekspertus, ir nesusi veiksmīgus rezultātus. “COVID-19 apliecina veselības aprūpes nozīmīgumu un to, ka stabila veselības aprūpes sistēma nepieciešama nacionālā un globālā mērogā,” pauda ministre, piebilstot, ka veselības aprūpei nepieciešams arī atvēlēt atbilstošu finansējumu.

Nākamajos divos gados mūsu sadarbības prioritātes ir psihiskā veselība, integrētās veselības aprūpes attīstība, veselības aprūpes sistēmas stiprināšana,  veselības sistēmas gatavības pilnveide, kā arī cilvēkresursu piesaiste veselības nozarei un citu jautājumi.

Ik pēc diviem gadiem Veselības ministrija un PVO Eiropas Reģionālais birojs noslēdz divgades sadarbības līgumu, nosakot attiecīgās divgades prioritātes, kas ir vienlīdz svarīgas Latvijai, kā arī pašam PVO Eiropas reģionam. Sadarbības ietvaros PVO sniedz konsultantu pakalpojumus, ekspertīzi par konkrētām veselības jomām, atbalsta semināru un apmācību organizēšanu u.c.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.