Sākums » Jaunākie raksti » Latvijā turpina mazināties saslimstība ar gripu un Covid-19

Latvijā turpina mazināties saslimstība ar gripu un Covid-19

Latvijā pagājušajā nedēļā turpināja mazināties saslimstība ar gripu un Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopumā bija vērsušies 706 pacienti, no kuriem 45 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze “gripa”.

Gripas gadījumi reģistrēti Ventspilī, Liepājā, Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmieras novadā. Augstākā saslimstība reģistrēta līdz četru gadu vecumam.

SPKC norāda, ka daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars saglabājas 10%.

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties. Pagājušajā nedēļā laboratoriski apstiprināti 8 gadījumi, nedēļu iepriekš 20. Kopumā veikti 534, iepriekš 577, laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti deviņi Covid-19 pacienti, kamēr nedēļu iepriekš 18, divas nedēļas iepriekš – 20. Pagājušajā nedēļā reģistrēti trīs Covid-19 pacientu nāves gadījumi.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, tas ir ārpus riska grupām.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*