Sākums » Jaunākie raksti » Latvijā turpina samazināties Covid-19 gadījumu skaits
Latvijā turpina samazināties Covid-19 gadījumu skaits

Latvijā turpina samazināties Covid-19 gadījumu skaits

Pagājušajā nedēļā  jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājās par 31,6%, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Vidēji dienā slimnīcās nonāca 118 cilvēki, bet pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu saglabājās 3,5% robežās.

Pagājušajā nedēļā vidēji dienā tika veikti  7629 testi, savukārt vidēji dienā atklāti 2805 jauni gadījumi. Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā nedaudz samazinājās –  līdz 0,75 (nedēļu iepriekš 0,77), tas liecina par infekcijas slimības mazināšanos sabiedrībā.

Saslimstības samazinājums ar Covid-19 vērojams visās vecuma grupās, kā arī gandrīz visos Latvijas reģionos, tikai Latgales reģionā saglabājas saslimstības palielinājums.

Pagājušajā nedēļā cilvēkiem, kuri bija saņēmuši balstvakcināciju, saslimstība ar Covid-19 bija konstatēta 1,1 reizes retāk (salīdzinājums infekcijas izplatības intensitātei uz 100 000 iedzīvotāju) nekā nevakcinētajiem cilvēkiem.

SPKC atgādina, ka vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt  šeit.  Balstvakcinācija spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi uzreiz, aizsargājošais efekts pēc vakcinācijas veikšanas ir jau nākamajā dienā.  Balstvakcināciju aicinām doties saņemt uzreiz, neatliekot uz vēlāku laiku.  Īpaši aicinām neatlikt balstvakcinācijas saņemšanu riska grupās esošās personas, personas no 40 gadu vecuma un personas, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā.

Tāpat SPKC atgādina, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:

  • nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru),

  • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),
  • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),
  • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),
  •  iespēju robežās strādāt attālināti.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*