Sākums » Jaunākie raksti » Latvijā visaugstākā Covid-19 izplatība Eiropā
Latvijā visaugstākā Covid-19 izplatība Eiropā

Latvijā visaugstākā Covid-19 izplatība Eiropā

Latvijā pašlaik ir vērojama visaugstākā Covid-19 izplatība Eiropā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā atbilstoši Eiropas Slimību un profilakses centra datiem ir 153,7, kas ir augstākais starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm.

Lai arī saslimstība ar Covid-19 Latvijā mazinās, citur Eiropā tā krītas daudz straujāk, līdz ar to pašizolācija Latvijā nav jāievēro pēc iebraukšanas jau no 20 valstīm.

Drošo valstu saraksts ir būtiski audzis, jo atbilstoši Eiropas kopējam lēmumam “zaļā saraksta” slieksnis arī Latvijā ir palielināts no 50 uz 75 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Līdz ar to pašizolācija, ieceļojot Latvijā, nav jāievēro nevienam iebraucējam no Igaunijas, Šveices, Norvēģijas, Horvātijas, Monako, Slovākijas, Itālijas, Austrijas, Vācijas, Čehijas, Lihtenšteinas, Bulgārijas, Ungārijas, Somijas, Polijas, Rumānijas, Islandes, Maltas, Sanmarīno un Vatikāna.

Ņemot vērā mainīto kārtību, ceļotājiem, kuri Latvijā iebrauc vai atgriežas un kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas jeb tā dēvētais Covid-19 sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro ne no vienas ES/EEZ valsts, kas iekļauta zaļajā vai dzeltenajā sarakstā.

Savukārt tiem, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, pašizolācija Latvijā jāievēro pēc ieceļošanas no Dānijas, Nīderlandes, Spānijas, Zviedrijas, Slovēnijas, Grieķijas, Beļģijas, Lietuvas, Andoras, Francijas, Īrija, Kipras, Portugāles un Luksemburgas.

Dānija un Nīderlandē ir augstākie Covid-19 kumulatīvie rādītāji aiz Latvijas – attiecīgi 152,6 un 138,5. Lietuvā kumulatīvais rādītājs ir 113,3, bet Igaunijā – 74,8. Igaunija līdz ar to ir izņemta no dzeltenā jeb augsta riska ES/EEZ valstu saraksta un iekļauta zaļajā – zema riska saraksta, kurā iekļautas valstis ar zemu sabiedrības veselības apdraudējumu.

Saskaņā ar SPKC publiskoto informāciju, viszemākie kumulatīvie rādītāji ir Vatikānā un Sanmarīno, kurš šis rādītājs pašlaik ir 0. Savukārt Maltā 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir 9,1.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.