Sākums » Farmācija » “Latvijas aptieka” šogad plāno modernizēt esošās aptiekas un pieļauj jaunu aptieku iegādi
“Latvijas aptieka” šogad plāno modernizēt esošās aptiekas un pieļauj jaunu aptieku iegādi

“Latvijas aptieka” šogad plāno modernizēt esošās aptiekas un pieļauj jaunu aptieku iegādi

No farmācijas kompānijai AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla “Latvijas aptieka” pēc jaunā koncepta pilnībā pārveidoti 2-3% no visa tīkla, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Jaunais koncepts paredzēja jaunus klientu apkalpošanas, tehniskos un dizainiskos risinājumus, šajās aptiekās galvenais uzsvars ir likts uz individuālākas farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanu, kā arī izveidots dermokosmētikas centrs, īpaši stendi ar Latvijā ražotiem produktiem un pievērsta uzmanība apmeklētāju ar bērniem ērtībai. Patlaban aptieku tīklā “Latvijas aptieka” ir nedaudz vairāk par 50 aptiekām. Līdz pagājušā gada oktobrim aptieku tīkla izveidē kopumā investēti 12 miljoni eiro. Mēneša laikā aptieku tīkls apgroza vidēji no 700 000 līdz 1 000 000 eiro, ziņo LETA.

“Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš skaidrojis, ka šobrīd aptieku tīkla mērķis nav ātri pabeigt aptieku pārveidošanu. Tagad svarīgāk esot izvērtēt, kuras aptiekas ir jāpārveido pilnībā, kuras daļēji. Kādai no tīkla aptiekām pietiktu vien ar izkārtnes maiņu, bet citai būtu vajadzīga pilna pārveide. Lapiņš paudis, ka tas ir atkarīgs no konkrētas aptiekas atrašanās vietas – pilsētā vai laukos, pilsētas centrā vai nomalē, kā arī citiem faktoriem.

Saskaņā ar uzņēmuma SIA “Latvijas aptieka” plānu šogad uzņēmuma darbība būs vērsta uz esošo aptieku modernizāciju un pārveidošanu atbilstoši izstrādātajam konceptam un to pārvietošanu uz komerciāli izdevīgākām vietām. To, cik lielas investīcijas nepieciešams ieguldīt aptieku pārveidē atbilstoši jaunajam konceptam, Lapiņš neatklāj, norādot, ka summas ir pietiekami iespaidīgas.

Tāpat šogad “Latvijas aptieka” plāno pabeigt reorganizācijas procesu, kura gaitā uzņēmumam tiktu pievienotas visas “Olainfarm” grupai piederošās un iepriekšējos gados iegādātās aptiekas. Nav izslēgta vēl kādas aptiekas iegāde, taču tas vairs nenotikšot tik straujā tempā, kā līdz šim. Uzņēmums arī kļuvis izvēlīgāks attiecībā uz jaunu aptieku iegādi, tāpēc katra nākamā aptiekas iegāde tiks ļoti rūpīgi izsvērta, atsaucoties uz Lapiņa teikto, informē LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.