Sākums » Farmācija » “Latvijas aptiekas” apgrozījums pērn pieaudzis par 10%, peļņa – par 16%
“Latvijas aptiekas” apgrozījums pērn pieaudzis par 10%, peļņa – par 16%

“Latvijas aptiekas” apgrozījums pērn pieaudzis par 10%, peļņa – par 16%

Zāļu ražotājam AS “Olainfarm” piederošās SIA “Latvijas aptieka” apgrozījums pērn bijis 20,762 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt tās peļņa pieaugusi par 16%, sasniedzot 780 087 eiro, saskaņā ar “Firmas.lv” datiem ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu veicināja jaunu aptieku pārņemšana un aptieku tīkla darbības optimizēšana.

Vienlaikus uzņēmuma vadība atzīmējusi, ka 2017.gada laikā tika īstenots reorganizācijas-apvienošanas process, kura laikā “Latvijas aptiekai” tika pievienotas piecas “Olainfarm” īpašumā esošas aptiekas – SIA “FB1”, SIA “Rūpes Farm aptieka”, SIA “Stefānijas aptieka”, SIA “Gostiņu aptieka” un SIA “Nikafarm”. Līdz ar to “Latvijas aptiekas” aizvadītā gada finanšu pārskatā iekļauti pievienoto uzņēmumu aktīvi un saistības to uzskaites vērtībā apvienošanas brīdī, izslēdzot savstarpējo darījumu atlikumus un starpību atzīstot pārējās rezervēs.

“Latvijas aptiekas” vadība norādījusi, ka uzņēmuma finansiālās stabilitātes rādītāji vērtējami pozitīvi, neskatoties uz to, ka atsevišķi plānotie mērķi netika sasniegti, kas tiek skaidrots ar nelabvēlīgiem tirgus apstākļiem un e-veselības ieviešanu.

Nākotnē uzņēmums plāno saglabāt un turpināt attīstīt tā pozīcijas Latvijas tirgū, 2018.gadā lielu vērību pievēršot efektīvai aptiekas tīkla attīstīšanai un turpmākai modernizācijai.

2016.gadā “Latvijas aptieka” strādāja ar 18,88 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 672 565 eiro apmērā.

SIA “Latvijas aptieka” dibināta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 15 650 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS “Olainfarm”, norāda LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.