Sākums » Farmācija » “Latvijas aptiekas” apgrozījums pērn pieaudzis par 6,5%
“Latvijas aptiekas” apgrozījums pērn pieaudzis par 6,5%

“Latvijas aptiekas” apgrozījums pērn pieaudzis par 6,5%

Zāļu ražotāja “Olainfarm” grupā ietilpstošais medikamentu tirgotājs SIA “Latvijas aptieka” pagājušajā gadā strādāja ar 30,362 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,5% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga 2,3 reizes – līdz 1,92 miljoniem eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Tostarp Latvijā kompānija pērn guvusi ieņēmumus 30,353 miljonu eiro apmērā, bet Igaunijā – 8855 eiro apmērā.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Latvijas aptiekas” darbība pēdējā gada laikā noritēja atbilstoši plānotajam. Pērn kompānija pārvaldīja 68 aptiekas un kosmētikas vairumtirdzniecības noliktavu.

Pērn kompānija turpināja investēt gan aptieku rekonstrukcijā, gan infrastruktūras pilnveidē, tostarp rekonstruētas aptiekas Skrundā un Priekulē.

Turpmāk plānots strādāt pie tālākas iekšējo procesu efektivitātes uzlabošanas, lai mazinātu izmaksas. Turpināsies arī investīciju darbs aptieku uzlabošanā.

Vadība paredz, ka kompānijas izaugsme būs saistīta ar klientu lojalitātes sistēmas pilnveidošanu, jaunu mārketinga instrumentu izmantošanu, e-komercijas attīstību, privātā zīmola produktu portfeļa attīstību, kā arī preču un pakalpojumu sortimenta paplašināšanu.

Jau ziņots, ka Konkurences padome (KP) ir atļāvusi “Repharm” grupas māteskompānijai AS “AB City” iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār “Olainfarm”. Vienlaikus, lai novērstu iespējamos riskus konkurencei un apvienošanās negatīvās sekas farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības tirgū, apvienošanās atļauta ar saistošajiem noteikumiem, kas paredz “Latvijas aptiekas” kapitāldaļu atsavināšanu ar “AB City” un ar to saistītajām personām nesaistītai trešajai personai.

Tā kā tiesiskā pienākuma izpildi apgrūtina apstāklis, ka farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības tirgus ir stingri regulēts un Farmācijas likumā ir noteikti papildu nosacījumi kapitālsabiedrībām, lai aptieka varētu darboties, potenciālo kapitāldaļu pircēju skaits ir ierobežots un piemērota pircēja atrašana varētu būt apgrūtināta, KP apmierināja “Olainfarm” izteikto lūgumu, ka pilnīgas KP lēmumā noteikto saistošo noteikumu par visu “Olainfarm” piederošo “Latvijas aptiekas” kapitāldaļu un aktīvu nodošanu izpildes termiņš pagarināms līdz 2024.gada 30.aprīlim.

2021.gadā “Latvijas aptieka” strādāja ar 28,745 miljonu eiro apgrozījumu un 818 352 eiro peļņu. “Latvijas aptiekas” vienīgais īpašnieks ir AS “Olainfarm”.

“Olainfarm” koncernā ietilpst SIA “Klīnika DiaMed”, “OlainMed”, SIA “Latvijas aptieka”, SIA “Silvanols”, SIA “Olainfarm enerģija”, SIA “Farmācijas, biomedicīnas un medicīnas tehnoloģiju Kompetences centrs”, SIA “Global Lux” un SIA “Tonus Elast”.

“Olainfarm” īpašniece ir “Repharm” grupas māteskompānija “AB City”. “AB City” patiesie labuma guvēji ir Josifs Apts, Sergejs Korņijenko, Andrejs Leibovičs, Aleksandrs Livšics, Mihails Lurje, Jeļena Ņikitina, Jānis Oskerko un Roberts Tavjevs.

 

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*