Sākums » Jaunākie raksti » Latvijas Arhitektūras gada balva 2023 Saules aptiekas zāļu pagatavošanas nodaļai
Latvijas Arhitektūras gada balva 2023 Saules aptiekas zāļu pagatavošanas nodaļai

Latvijas Arhitektūras gada balva 2023 Saules aptiekas zāļu pagatavošanas nodaļai

Oktobrī ar balvu piešķiršanu noslēdzās Latvijas Arhitektu savienības ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu rīkotais ikgadējais konkurss, kura gaitā tiek noskaidroti izcilākie sasniegumi Latvijas arhitektūrā. Šogad balva tika pasniegta 28. reizi. Tā ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu, bet pati balva ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā.

Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu jeb Grand Prix saņēma SIA MADE arhitekti par Dailes teātra priekšlaukuma dizainu.

Taču mūsu nozarei īpašs prieks, ka Latvijas Arhitektūras gada balvu 2023 saņēmuši SIA MUUD arhitekti Dins Vecāns, Jurijs Kostirko un Raitis Štobe par Saules aptiekas zāļu gatavošanas nodaļas dizaina izstrādi.

Šeit varat iepazīties ar visiem šā gada laureātiem.

Latvijas Arhitektu savienība ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu veido Latvijas mūsdienu arhitektūras īsfilmu kolekciju par Latvijas Arhitektūras gada balvas (LAGB) konkursa nominantiem, kuru vidū tagad ir arī Saules aptieka (sk. video saitē).

Projekta autori atklāj, kā tapusi ideja: “Pieci lieli skatlogi, Brīvības ielā 68, ļauj ieskatīties farmaceita ikdienā. Ir radies stereotips, ka zāļu pagatavošana ir kaut kas slēpjams, ar ko nodarbojas ‘tumšās laboratorijās’, taču mēs gribējām pievienot interjeram papildus vērtību un parādīt darba procesu, veidojot izpratni par farmaceita profesiju. Koncepcijas izveides lielākais izaicinājums bija saglabāt vēsturiskā nama krāšņo interjeru, eksponēt to un reizē nodrošināt sterilu darba vidi darbiniekiem. Atbilde bija ‘box in box’ princips – nepieskaroties ģipša rotājumiem, tika kopēta telpas forma ar metāla kvadrātcaurules konstrukcijā.”

Par projektu stāstījām žurnāla Materia Medica šā gada aprīļa numurā rakstā “Saule spīd aptiekas virtuvē”.

 

Olita Zariņa

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*