Sākums » Jaunākie raksti » Latvijas Diabēta federācija aicina iedzīvotājus uz pasākumu “Diabēts un sirds”

Latvijas Diabēta federācija aicina iedzīvotājus uz pasākumu “Diabēts un sirds”

Latvijas Diabēta federācija aicina iedzīvotājus 20.septembrī no 14.00-16.00 uz pasākumu “Diabēts un sirds. Kā atpazīt sirds mazspējas simptomus”. Pasākums notiks VCA poliklīnikā “Aura”, Purvciemā, Nīcgales ielā 5, Rīgā. Šeit vienuviet un bez maksas varēs aprunāties ar speciālistiem – endokrinologu, kardiologu, uztura speciālistu, savukārt VCA poliklīnikas “Aura” darbinieki veiks cukura līmeņa un asinsspiediena mērījumus. Šī ir lieliska iespēja parūpēties par savu veselību, kā arī mudināt uz to tuviniekus un draugus.

Dr. med. Indra Štelmane, Latvijas Diabēta federācijas prezidente: “Diabēta statistika Latvijā pieaug satraucoši strauji. Latvijā katru gadu diabēts tiek diagnosticēts 7000 cilvēkiem. Taču tiek lēsts, ka tā ir tikai viena trešdaļa no iedzīvotājiem, kuriem diabēts, iespējams, ir, bet netiek savlaicīgi atklāts. Diabēta pacientiem ir vairākkārtīgi augstāks risks saslimt ar sirds mazspēju. Sirds mazspēja pacientam ar diabētu piezogas pamazām un nemanāmi, tādēļ ir svarīgi zināt tās pirmos simptomus un savlaicīgi atpazīt. Mūsu federācijas pasākuma “Diabēts un sirds” mērķis ir uzrunāt tieši pacientus ar cukura diabētu, lai pievērstu uzmanību un izglītotu par šo nopietno blakus slimību – sirds mazspēju. Sirds mazspējas risks personām ar cukura diabētu ir 6-8 reizes lielāks kā vidēji populācijā un aptuveni 30% pacientu ar sirds mazspēju ir arī cukura diabēts. Tāpēc, slimojot ar diabētu, jādomā arī par savu sirdi un katram jāzina pirmie sirds mazspējas simptomi. Mūsu pasākumā katrs tā dalībnieks varēs ne tikai konsultēties ar speciālistu, bet arī saņems informatīvus materiālus par sirds mazspējas simptomiem. Pastāvot aizdomām par sirds mazspēju, mūsdienās iespējams veikt precīzu diagnostiku un, kas ir vēl svarīgāk, uzsākt ārstēšanu un novērst sirds mazspējas progresēšanu un veselības pasliktināšanos”.

“Veselības centru apvienības” poliklīnikas “Aura” direktore Anita Kamenščikova: “Visi VCA “Aura” kolēģi ikdienā daudz paveic, lai pēc iespējas ērtāk, ātrāk un vislabākajā kvalitātē katram būtu pieejams vajadzīgais pakalpojums veselībai. Sastopoties ar diagnozi cukura diabēts, allaž rodas krietni daudz jautājumu gan par šo slimību, tās iemesliem, gan uzturu, kā arī ieradumiem, kas, iespējams, būs jāmaina visai turpmākajai dzīvei vai slimības dēļ jāpielāgo savas ikdienas gaitas. VCA poliklīnikas “Aura” multidisciplinārā speciālistu komanda – endokrinologi, uztura speciālisti, pēdu aprūpes speciālisti – var palīdzēt rast atbildes uz šiem jautājumiem. Mūsu pacientam pieejama arī īpašā programma Veselība + diabēta pacientiem. Iesaistoties Latvijas Diabēta federācijas rīkotajā pasākumā, esam pārliecināti, ka tādējādi mūsu klientiem varam sniegt papildu iespējas savlaicīgi padomāt par diabēta riskiem un veikt diagnostiskos izmeklējumus. Esam ērti pieejami plašam iedzīvotāju lokam, tādēļ aicinu padomāt par riskiem veselībai un šo iespēju izmantot.”

Pasākumā “Diabēts un sirds. Kā atpazīt sirds mazspējas simptomus” var piedalīties bez iepriekšējās pieteikšanās. Pirmie piecdesmit dalībnieki dāvanā no “My Fitness” saņems kuponus fitnesa centra apmeklējumam un ķermeņa uzbūves analīzei.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.