Sākums » Farmācija » Latvijas Farmaceitu biedrība atzīmējusi 25 gadu jubileju
Latvijas Farmaceitu biedrība atzīmējusi 25 gadu jubileju
Foto: Jānis Brencis.

Latvijas Farmaceitu biedrība atzīmējusi 25 gadu jubileju

Šogad rudenī vienīgā farmaceitus pārstāvošā profesionālā organizācija Latvijā – Latvijas Farmaceitu biedrība – atzīmē savu 25 gadu jubileju. 1994. gada 8. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā tika sasaukts dibināšanas kongress, kurā tika nodibināta jauna biedrība ar jau vēsturē izmantoto nosaukumu – Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB).

Dibināšanas kongresā piedalījās 197 delegāti, un vēlāk par biedrības prezidentu tika ievēlēts farmaceits Aigars Eniņš, kurš arī ilgus gadus vadīja biedrību. Kopš 1994.gada LFB ļoti aktīvi strādājusi un šobrīd apvieno aptuveni 1200 biedrus – farmaceitus un farmaceita asistentus. Biedrība atzīst 1803.gadā dibinātās Rīgas Farmaceitu un ķīmiķu biedrības un 1937. gadā apvienotās Latvijas Farmaceitu biedrības vēsturiskās tradīcijas.

LFB darbības mērķis ir Latvijas farmaceitu un farmaceita asistentu profesionālo, saimniecisko un tiesisko interešu aizstāvība, Latvijas sabiedrības veselības veicināšana, farmaceitu un farmaceita asistentu kvalifikācijas pilnveidošana. Biedrība arī nodrošina Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistra uzturēšanu, veic farmaceitu sertifikāciju unĒtikas komisijas ietvaros uzrauga speciālistu darba ētiku.

Biedrības 25 gadu jubileja tika atzīmēta 2019. gada 8. novembrī ar plašu konferenci “Zināšanas un ētika – farmaceita profesionālā lēmuma pamats!” viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga”. Konferencē tika godināti arī LFB profesionālā apbalvojuma “Gada farmaceits 2019” laureāti: Jekaterina Livšina, Sandra Skutele, Agnese Ritene, Ilze Priedniece, Anita Pozņaka, Janīna Kušnere, Sanita Trautmane, Liāna Aldiņa,Brigita Jaunušāne,Laila Zālīte.

Atklājot konferenci, LFB prezidente Dace Ķikute sveica visus klātesošos biedrības jubilejā un pauda, ka šo daudzo gadu garumā biedrībai vienmēr bijusi jāaizstāv farmaceita pievienotā vērtība.

Veselības ministre Ilze Viņķele, uzrunājot konferences dalībniekus, uzsvēra, ka farmaceitiem ir jāatgādina un jāpārliecina sevi, ka viņi ir pilnvērtīgi veselības aprūpes sistēmas darbinieki – cilvēkam ikdienā tuvākie veselības aprūpes speciālisti, pat tuvāki pat ģimenes ārstu. Arī mākslīgais intelekts farmaceitus nekad nespēs aizstāt, pauda ministre, norādot, ka spēja uzklausīt pacientu ir neaizstājama un šī farmaceita loma tikai palielināsies. Arī interneta tirdzniecība, pēc ministres domām, to neaizstās. “Šī unikālo zināšanu un pieredzes kombinācija ir būtiska. Jānotic un jāpierāda, ka profesionāla nevalstiskā organizācija spēj darīt brīnumus un aizstāvēt speciālistu un arī pacientu intereses. Bez jums Latvijā veselības aprūpe nevar attīstīties un izaugt,” uzsvēra ministre, novēlot biedrībai Saules mūžu.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente un LFB Goda biedre Ilze Aizsilniece uzrunā klātesošajiem teica: “Man LFB nav vienkārši biedrība. Šodien svinu 20 gadu jubileju LFB Goda biedra statusā. Ir bijusi brīnišķīga sadarbība ar farmaceitiem. Lai arī farmaceitu uz brīdi mēģināts padarīt par tirdzniecības pārstāvi, es ceru, ka šie laiki ir beigušies. Aicu sadarboties ar ārstiem! Ja kādreiz ārsti dara muļķības, nestāstiet to pacientiem, zvaniet pašam ārstam!” LĀB prezidente pauda laba vēlējumus LFB jubilejā.

Konferences dalībniekus un biedrību sveica arī ārvalstu viesi, ar uzrunām un lekcijām par aktuālām tēmām uzstājās valsts institūciju pārstāvji, biedrības aktīvisti un nozares eksperti.

Vakara noslēgumā konferences dalībnieki varēja baudīt mūziku, uzkodas un burvīgu svētku torti.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.