Sākums » Jaunākie raksti » Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente vērš veselības ministra uzmanību uz nozarei būtiskiem jautājumiem
Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente vērš veselības ministra uzmanību uz nozarei būtiskiem jautājumiem
Veselības ministrs Hosams Abu Meri LFB Gada konferencē. J. Brenča foto

Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente vērš veselības ministra uzmanību uz nozarei būtiskiem jautājumiem

13. novembrī veselības ministrs Hosams Abu Meri uz tikšanos Veselības ministrijas (VM) telpās bija aicinājis Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidenti Daci Ķikuti. Sanāksmē piedalījās arī vairāki citi VM pārstāvji, tostarp parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis un Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere. Ministrs tikšanās laikā vēlējās uzklausīt LFB viedokli par nozarē šobrīd aktuālākiem jautājumiem un lielākiem izaicinājumiem LFB darbā, kā arī vēlējās pārrunāt nākotnes perspektīvas un sadarbības iespējas.

Sarunas laikā Dace Ķikute vērsa ministra uzmanību uz neskaidrībām un neatbildētiem jautājumiem saistībā ar e-recepšu apkalpošanu no 2024. gada janvāra, kad elektroniskās receptes veselības aprūpes speciālisti varēs izrakstīt un izsniegt tikai ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID kartēm vai eParaksts mobile). Tika pārrunāti arī jautājumi par pārrobežu e-receptes ieviešanu Latvijā no 2024. gada 1. februāra. Kā uzsvēra D. Ķikute, informācijas apmaiņa par izmaiņām e-recepšu apkalpošanā ar LFB un farmācijas speciālistiem no kompetento iestāžu puses pēdējā gada laikā nav visaptveroša, skaidra un plānveidīga. Ministrs ar lielu interesi uzklausīja LFB prezidentes viedokli un solīja iesaistīties komunikācijas uzlabošanā ar iestādēm. Vizītē D. Ķikute un H. Abu Meri pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar LFB pārraudzībā esošo Latvijas Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistru un tā uzturēšanu. Tika skarti arī jautājumi par aptieku skaitu valstī un farmācijas speciālistu resursiem, speciālistu noslodzi un atalgojumu, aptieku rentabilitāti un zāļu uzcenojumu, kā arī nepieciešamību stingrāk iezīmēt aptiekas vadītāja lomu aptiekā un nodalīt farmaceitu un farmaceita asistentu kompetences.

Priecājamies, ka ministrs izprot farmaceitu profesijas uzdevumus un apzinās, ka problēmjautājumi aptieku sektorā atspoguļojas farmaceitiskās aprūpes kvalitātē, kādu saņem Latvijas iedzīvotāji. Uzreiz pēc tikšanās ministrijā tika ieplānota jau nākamā darba sanāksme ar LFB. Ceram, ka veselības ministra Hosama Abu Meri uzņemtais kurss un vīzija veselības nozares problēmu risināšanā nesīs pozitīvu pienesumu arī farmācijas speciālistu darbā.
Avots: LFB

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*