Sākums » Jaunākie raksti » Lauku ģimenes ārsti aicinās valsts prezidentu neizsludināt valsts budžetu
Lauku ģimenes ārsti aicinās valsts prezidentu neizsludināt valsts budžetu

Lauku ģimenes ārsti aicinās valsts prezidentu neizsludināt valsts budžetu

Latvijas Lauku ģimenes ārstu (LLĢĀ) asociācija izplatījusi 2023. gada 14. marta ārkārtas valdes sēdes paziņojumu masu medijiem par asociācijas nostāju un turpmāko rīcību saistībā ar kritiski nepietiekamo finansējumu veselības aprūpes nozarei.

Ņemot vērā nepietiekami piešķirto finansējumu primārajai veselības aprūpei 2023. gadā, kā arī valsts atbalsta trūkumu primārās veselības aprūpes komandas saglabāšanai, kas, savukārt, apdraud valsts apmaksātas primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, ģimenes ārstu prakšu pastāvēšanu, un negatīvi ietekmē sniegto pakalpojumu kvalitāti, LLĢĀA valde ir lēmusi par sekojošu rīcību, lai novērstu augstāk minētos draudus:

1. Uzrunāt Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levita kungu un aicināt neizsludināt iedzīvotāju veselību apdraudošu likumu “Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam”.

2. Informēt starptautiskas vadošās un koordinējošās organizācijas, kas iesaistītas veselības aprūpes pamatnostādņu un politikas izstrādē, par kritisko cilvēkresursu un finansējuma trūkumu primārajā veselības aprūpē. Asociācija gatavo vēstuli Pasaules veselības organizācijai (PVO), Ekonomiskās attīstības un sadarbības komisijai (OECD), Eiropas Komisijai (EK), Eiropas primārās veselības aprūpes forumam (EFPC) Pasaules Ģimenes ārstu organizācijai (WONCA), Eiropas Lauku ģimenes ārstu asociācijai (EURIPA), kā arī Latviešu Ārstu un Zobārstu (LĀZA) ar aicinājumu ietekmēt mūsu valsts atbildīgās amatpersonas, veicinot Ministru kabineta izpratni par atbildīgu rīcību pieejamas veselības aprūpes politikas veidošanā.

3. Asociācija pauž atbalstu aktivitātēm, kas saistītas ar tās dalību dažāda veida protesta akcijās vai streikā, kas vērsts ar mērķi palielināt finansējumu un cilvēkresursus nozarē. Tāpat asociācija pauž gatavību sadarboties ar citām veselības aprūpes profesionāļu un pacientu organizācijām šo akciju atbalstam.

LLĢĀA pauž atbalstu un gatavību iesaistīties aktivitātēs, kas veicina primārās veselības aprūpes attīstību, izaugsmi un reģionālu attīstību nozarē.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*