Sākums » Jaunākie raksti » Lauku ģimenes ārstu asociācija satraukta par sejas masku nodrošinājumu

Lauku ģimenes ārstu asociācija satraukta par sejas masku nodrošinājumu

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija ir satraukta par sejas masku pieejamību praksēs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Septembrī Nacionālais veselības dienests (NVD) ģimenes ārstiem sagādājis sejas maskas. Viņa atzina, ka praksē katram pacientam, kuram nav maskas, tā tiek piedāvāta bez maksas. Kozlovska arī minēja piemēru, ka iedevusi maskas kādai pacientei, kurai bijis jābrauc uz Latvijas Onkoloģijas centru – paciente prasījusi piecas, bet viņa iedevusi divas.

Pagaidām neesot ziņu, ka tuvākajā laikā ģimenes ārsti saņems papildu pievedumu. Viņa apgalvoja, ka pirms mēneša saņemta ziņa no NVD, ka šī ir pēdējā masku krava katrai ģimenes ārstu praksei.  “Mums nav ziņu, ka tās papildināsies. Drīzāk otrādi – bija runa par to, ka turpmāk maskas būs jāiegādājas pašiem,” viņa teica.

Kozlovska arī norādīja, ka viena sejas maska patlaban maksā gandrīz vienu eiro. Viņa dienā pieņem aptuveni 50-70 pacientus, līdz ar to izmaksas ir lielas. Ja maskas būs jāiegādājas pašiem, iespējams, būs jāprasa kompensācija, viņa atzina. Ja Covid-19 saslimstība pieaugs “simtos”, masku pietiks maksimums divām nedēļām, prognozēja mediķe. Viņa arī norādīja, ka šobrīd ir ļoti daudz pacientu ar dažādām akūtām vīrusa saslimšanām.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.